Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz Tim82 #6902 üzenetére

    Ha azt mondom, hogy ész-szív reláció, akkor érthetőbb a dolog?

    Az eszemmel tudom, hogy az lenne a racionális, ha bejátszanám a barbatrükköt. Akinek ez nem fordul meg a fejében, az vagy fiatalabb 14-nél, vagy hazudik, vagy értelmi fogyatékos, mert egyébként meg kellett tanulja, hogy ilyen a dolgok folyása. Tehát, ha csak egy pillanatra is, de mérlegelés tárgyává teszi.

    Viszont az értékrendszerembe ez nem fér bele, elvont szinten legalább is semmiképpen, így rövid mérlegelés (a lehetőségek számbavétele) után egyértelmű az eredmény, akkor is, ha tudom, hogy ez a racionális önérdekkövető magatartás és az evolúciós törvények ellen is van. Ezzel egy idealizált társadalmi normát követek, ami egyébként alacsonyabb prioritáson van, mint az előbbiek. De semmi gond, hoztam egy döntést, ami nekem így nagyobb hasznosságot okoz, mint az extra gamepaddal elért hasznosság.

    Ami viszont zavar, az az, hogy ezt az elvet követve általánosságban "versenyhártányt" szenvedek másokkal szemben, amit logikusnak, de igazságtalannak érzek, és sokszor szinte teherként élek meg. Hiába is érzem jól magam az egyik oldalon, és tiszta a lelkiismeretem, ha egyébként meg a másik oldalon jobbról előznek.

Új hozzászólás Aktív témák