Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz TheMarci #131192 üzenetére

    Nem kell vidékre költözni ahhoz, hogy dugóban ülj kocsival. Sőt, tömegközlekedéssel is a zárt pályás verziót részesítem előnyben még a buszsávos útvonalakkal szemben is, mert a buszsáv használata is kócos Budapesten. De a zárt pályás tömegközlekedés elérhetősége a lakásvásárlásnál is fontos szempont volt.

    Személy szerint a kocsit nemigen használjuk Budapesten. Én az 50-es robogóról átültem egy 300-asra, feleségem megoldja tömegközlekedéssel, vagy jó idő esetén kerékpárral a munkábajárást. Így a munkábajárásra szánt idő a háztartáson belül lecsökkent a felére.

    A kevés P+R egy dolog. Amikor a Kelenföldi P+R parkolókat átadták, Anyósom kocsiját a 3-4. héten próbálták meg onnan elvinni. Ilyen tapasztalatok után szerinted továbbra is erőltetni fogja a kocsi-P+R-BKV vonalat, vagy marad a garázsból garázsba autózik a belvároson keresztül verziónál?
    Továbbra sincs az autótulajdonosokat a P+R, illetve a BKV irányába terelő kedvezményrendszer. Nincs olyan bérletkonstrukció, ami kedvezményt adna a P+R és a BKV együttes használatáért, mindkettőt teli áron kell megvenni. Nincs a várost átszelő gyorsforgalmi út, mint ahogyan van Bécsben, Münchenben, meg sok más nagyvárosban, amin keresztül a peremvidékről a belvárosba, vagy a peremvidékről peremvidékre igyekvők a többiek zavarása nélkül haladhatnának, de a körgyűrű sem ér körbe és nagyon úgy néz ki, hogy már soha nem is fog.

    És igen, sok az autó, kevés a forgalmi sáv úgy a haladáshoz, mint az irányváltáshoz. A Szerémi út elején a keresztező utcákból jövő forgalom rendre megakasztja a Szerémi forgalmát: a kis utcákból tele zölddel indulók nem tudnak megegyezni, 3-4 autó is beszorul a kereszteződésbe és ott vesztegel, mire a főúton lévőknek és a villamosnak szabad jelzés van. Ha a balra kanyarodókat külön engedné és közben a gyalogosokat csak az egyenesen-jobbra kanyarodókkal engedné egyszerre, gördülékenyebb lenne.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Új hozzászólás Aktív témák