Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    válasz gzbotii #108894 üzenetére

    Csak kíváncsiságból: valaki leírná az okot, hogy miért kerülje az egyszeri halandó az "evvel" szó használatát, HA lehet? Mármint normál hétköznapi nyelvben, nem pedig az MTA éves muriján vagy sajtócikkben. Ha a nyelvészek is csak annyit írnak, hogy manapság kevésbé választékos kifejezés, azért önmagában ez picit sovány ellenérv. Én sem használom, de pontosan azért, mert az "ezzel" nekem szebbnek és választékosabbnak tűnik. Btw., az "evvel" amúgy archaikus, régen az volt jobban elterjedve, tessék csak XIX. századi, XX. század eleji magyar prózát olvasni.

    Amúgy lehet sírni, hogy jajdeszar, hogy a nyelv fejlődik, a nyelvújítás is mekkora bullshit volt már, meg ez a sok förtelmes latin/német/szláv jövevényszó is mit keres a magyarban, isa por es homu vogymuk. Értem én persze, hogy a gyerekkori körmös mekkora trauma volt, meg az eltartott kisujjú nyelvi sznobizmus mennyire fontos dolog.

    Ezek a nyelvészek meg ilyenek, sem lehetőségük nincs arra, sem feladatuk nem az, hogy fenntartsanak egy purista nyelvrendőrséget, mely statáriális eljárás keretében helyben főbelövi azt, aki kiejt a száján egy suksükölést, a nyelv fiktív tisztaságát védelmezendő. Mondjuk akkor már a "Kressz" is büntetendő kellene, hogy legyen. :)

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák