Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Dietwin

    újonc

    Épp ma kereste meg a nejem egy ''pénzügyi tanácsadó'', aki a Bnet szolgáltatásait közvetíti (vagy mondjuk simán bnet-es, a félreértések elkerülése végett nem szándékom a pontos és szabatos definiálása), mellesleg hivatását tekintve az illető a köz rendjét védi. Nos én alapvetően bizalmatlan vagyok az MLM rendszerekkel szemben. Ezen nincs mit magyaráznom vagy okokat keresni, én ilyen vagyok és kész. Sajnos ez az egész pont olyan elsőre, hogy máris felfordul tőle a gyomrom, hiszen nem mást látok mögötte (ellentétben néhány igen nagyra értékelt és lelkiismeretes felszólalással szemben amit itt olvastam a tényleges felelősségről és a segíteni akarásról a pénzügyi szemlélet-váltásban), mint a tulajdonosok és az ügynökök, üzletkötők hasznának hajhászását. Ezzel alapvetően nincs baj, csak akkor amikor mint ahogyan sajnos itt is látom, ezt különböző demagóg duma mögé bújtatva az új és lehetséges ügyfelek felelősségét próbálja keresni és a kedves (és természetesen butácska, megvezethető, az aktatáskás és öltönyös porszívóügynökök pénzügyi szakzsargonnal tűzdelt előadásainak hitelt adó) ügyfél lelkiismeretére apellálva azt szajkózza, hogy EZ a szolgáltatás az, ami biztosíthatja az egyetlen lehetséges megoldást kishazánk halandó állampolgárainak, és már-már szégyenkeznie kell annak, aki nem köt szerződést, hiszen a meglehetősen nyílt csatornákon könnyen híre megy annak, ha valaki ''felelőtlenül nem gondoskodik családja, gyermeke jövőjéről''! Engedtessék meg, hogy saját belátásom szerint döntsek minden olyan dologban, amelyhez egyetlen hentesből, fodrászból, rendőrből vagy tanárból hirtelen ''pénzügyi tanácsadóvá'' avanzsált ügynöknek semmi köze. A magam részéről fenntartom a jogot arra, hogy a 2ezer forintos ''BOSS'' fúrót kínáló utcai árus szintjén kezeljem az effajta szolgáltatásokat. Valójában sok szolgáltatást még csak nem is látok mögötte, hiszen mint tudjuk a piacvezető Allianz, ING például bojkottálják a bnet-et, és vajmi kevés az esélye annak, hogy a fodrászom eligazodna a pénzügy meglehetősen bonyolult világában annyira, hogy felkészülten és felelősen adjon nekem tanácsot arra, mihez kezdjek a pénzemmel. Lássuk be ez egy nagyon jól jövedelmező dolog, de számomra ez pont olyan bizalmi kapcsolat mint az orvos-beteg viszony, és ez alapjaiban rendül meg akkor ha már előre azt látom, hogy a mennyiségi ügyfélszám növelése melletti legnagyobb haszon elérése a cél kevésbé hozzáértő és megfelelő képesítéssel nem rendelkező ügynökhálózat útján. Félreértés ne essék, az az ember aki ily módon szeretne megélni vagy némi kereset kiegészítéshez jutni azt megértem (mégha elveimmel ellenkezik is az effajta megélhetés, de ez legyen a saját véleményem). De a bnet nekem nem jelent mást, mint egy manipulatív beszervezős multilevel-marketing.

Aktív témák