Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Silenzio

    addikt

    válasz hcl #6042 üzenetére

    Ez igaz, és erre mindenkinek gondolnia kéne. De nem az a gond, hogy létezik a pénzvilág, hogy virtuális rendszerekbe foglaltatott a működése, hogy virtuális hálózatokban virtuális pénz kering.
    Ismerlek, tudom, hogy egy ilyen Brókernetes csókát elég brutális hangnemben hajtanál el, és abból a szempontból igazad van, hogy nem feltétlenül kell nekünk bróker, biztosítási ügynök, hitel (bár utóbbi nélkül igen nehéz az indulás akár vállalkozásban, akár magánéletben).

    A baj ott van, hogy ez nem szakma, hanem háború. A versenyszférában csak felfelé visz az út. Szerénynek lenni vagy stagnálni szigorúan tilos. Egy indokolatlanul maszkulin, csakis az új számokra koncentráló, egyoldalú rendszer lett a következménye (a telekommunikációtól a biztosítóig csak az új ügyfelek megszerzése fontos és vajmi kevés a régiek elégedettségének felmérése), ami miatt a B.netnek eleve egy olyan agilis és pofátlan rendszerre kellett épülnie, ami sokkal rugalmasabb és az ügyfelek számára sajnos kockázatosabb (én legalábbis így látom), mint a régi, nagy múltú biztosítók és befektető cégek esetében.

    A gond ezzel csak az, hogy keveseknek kedvez, és mivel ez a kevés a sokból él, ha a sok majd egyszer azt mondja, le vagytok ejtve, mert meguntam, akkor lesz nagy sírás-rívás és fogcsikorgatás. Persze az sem mindennapi, hogy mi ilyen kis lelkiismeretesek meg szkeptikusak vagyunk, ez a másik véglet, az egy helyben duzzogás. :)

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Aktív témák