Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz heihachi #262 üzenetére

    ...Ééééééééés ott a pont!

    10000%-ig egyetértek Veled! Mind a színvonalról, mind a többiről. Én ugyan nem infós voltam, de egy csomó infós tantárgyunk együtt volt a műszaki infósokkal, pl. progiból ugyanúgy 3 félév volt, mint nekik, ugyanúgy szigorlattal, stb.

    Soha nem értettem, hogy miért kell matekzseninek lennie annak, aki programozik/programozni szeretne. Én pl. kimondottan hülye vagyok mindenféle matekos tárgyakhoz, egyszerűen olyan zsigeri irtózás van bennem irántuk, hogy az agyam totálisan leblokkol, amikor valami matekszerű képződményt próbálok beleerőltetni. Ha azt mondom, hogy az első évben a 9 egyesemből 8 matekból (analízis/dmat/valszám) volt, az mindent elárul.

    A matematika és a programozás kapcsolatára mindig az örök válasz, hogy ''logika'' meg ''látásmód'', néha további bűvös szavakkal keverve. Ezt én nem tudom elfogadni. A logikámmal (saját megítélésem szerint) nincs baj, pedig utálom a matematikát. Szerintem ez egyszerűen valami megcsontosodott marhaság kb. 30 évvel ezelőttről...

    Ugyanakkor én szeretek programozni... Alapszinten. PHP-ben. Ja, hogy az nem programozás? Hát lehet... Se 3D-s játékmotort, se oprendszert nem fogok soha írni... Előbbihez elfogadom, hogy komoly matematika kell. De a többihez?!

    A lényeg, hogy úúúúúúúúúúúúútálom a matekot. :D

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

Új hozzászólás Aktív témák