Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • OTIS_

    tag

    Hali!
    Adott a köv probléma: két hónapja tönkrevágódott egy 200 gigás vinyóm, haverommal fesz ingadozásra gyanakodtunk, mert ki be kapcsolgatott, és egy idő után teljesen szarráment az elektronikája... Vettem egy új tápot, mert egy régi kodegány volt akkor, most egy vadiúj chieftec 410 wattos, a pontos típusát most nemtudom de szerintem annyira nem is számít, van rá 2 év gari is, meg eddig nagyon jól teljesített. Tehát gondoltam, hogy mostmár minden rendben lesz, hiszen vettem új tápot, és tisztességesen fogja tartani a feszültségeket, hát nem így lett :)
    Kisker gari már nemvolt rá, szal elküldtem a gyártó szervízébe, ahol még volt 2 év, visszaküldtek egy 250 est, mert csak ilyen volt raktáron ennek nagyon örültem :D

    Tehát a vadi új 250 es vinyó 2 nap után ugyanazt a hibát kezdte el adni, amit elődje, vagyis kattogott, és közben ki be kapcsolgatott, ''táncoltatta'' az olvasófejet...
    Mivel szent meggyőződésem, hogy a táp tökéletes (a másik vinyóm azóta is tökéletesen működik, és soha nem volt az adott rackben) ezért azonnal kivettem a 250 est a rackből, és már 3 napja tökéletesen üzemel, valamint a windows bootolásnál az a bizonyos csík 2x megy végig a régóta megszokott 6-7 helyett, nemtudom hogy van e köze hozzá, nem is ez a lényeg.
    Szal haverom akitől vettem, felajánlotta, hogy ad tesztelésre keretet, hátha csak a fiók a rossz, vagy fordítva.
    A kérdésem pedig a következő: Lehet e valamit kezdeni a rackel vagy azonnal égessem el, földeljem el, szántsam fel, hintsem be sóval? :)
    Ha lehet akkor esetleg valami javítás lehetséges e és kihez tudok ezzel fordulni?
    Ha van értelme tesztelgetni, hogy vajon melyik része a rossz, akkor melyik részével csináljam úgy, hogy ne romoljon el a vadiúj vinyó is?

    Válaszokat előre is köszi!
    Üdv: OTIS

  • OTIS_

    tag

    válasz VVoid #27 üzenetére

    Okés akkor kuka, mert nincs kedvem megint lezongorázni a gariztatást, kiszedem belőle a ventiket, meg amit még használhatónak vélek, aztán csinálok belőle valami egyedit :D
    Köszi, hali

  • OTIS_

    tag

    válasz gabor88 #30 üzenetére

    Hali!
    Valszeg PIO módban fut, ahogy nekem egyszer még régen a 200as vinyóm, az is ilyesmi sebességeket produkált...
    Nálam az volt a megoldás, hogy eszközkezelőben uninstalláltam az ATA drivert, windows újraindítás, és ismét UDMA6 os módban futott, teljes sebességgel.
    Egyébként van erre jobb topik is, ráadásul, ezt amit most leírtam, már egyszer leírtuk egy ilyen topikban, na de nem kötöszködöm :)
    Sok sikert, ha nem megy akkor nem tudtam segíteni, de nálam ugyanez volt a hiba és az oka is!
    Hali!

  • OTIS_

    tag

    válasz gabor88 #40 üzenetére

    Nincsmit, bocs hogy eltűntem, de a lényeg, hogy sikerült megoldani.
    Nekem mikor ilyen baja volt a vinyómnak majd idegösszeroppanást kaptam, mert annyira lassú volt, hogy a játékok is szaggattak rajta néha, és úgy volt hetekig mikor végre beírtam egy topikba, és akkor valaki egyből kibökte ezt az egyszerű megoldást. :)

Új hozzászólás Aktív témák