Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Habugi #129699 üzenetére

    Itt csak az a bibi, hogy amit proci írt, így nem sok értelme van tesztelni. Én is erre utaltam korábban, amikor arra jutottunk, hogy valami olyasmi kéne, mint a realbench multi tesztje.

    Ugyanis akármilyen gyenge vagy határon járó CPU-t rakunk a patch alá, az nem igazán fogja kiélezni a problémát, miszerint a kontext switch-ek lassulást okozhatnak. Ez akkor jön ki, ha sok apró, eddig jelentéktelen terhelésű feladat fut a háttérben, mert azok most már elméletileg kevésbé lesznek jelentéktelenek a processzor nyers erejétől függetlenül, pusztán azért, mert kontext switch-eket generálnak, amiknek a költsége jelentősen nagyobb lehet, mint eddig.

    [ Szerkesztve ]

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Habugi #129699 üzenetére

    ha van egy jol definialt kornyezet, ha mondjuk 10szer lefuttatjak a szamitast akkor a random valamennyira ki fog egyensulyozodni, az outlinekereket pedig kozelebbrol meg lehet nezni, hogy megis mi tortent. adott esetben az AWnel pedig beallitani, hogy ne akkor induljon be (de egyebkent is ez az eredmenyekbol latszani es azt a futtatast meg lehetne ismetelni). ez igy valamennyire valos is lenne, meg ha control tekinteteben vesztunk. a felhos eredmenyek is kb ezert relevansak. ott se ugyanaz tortenik a futtatasok kozott, de eleg nagy felhasznalobazissal statisztikailag latszik, hogy nem stabil a szeria.

    mondjuk en probaltam mernokileg megkozeliteni a dolgot es egyetertek abban, hogy erre eleg nehez megfelelo kiserleti setupot krealni.

    en megpatcheltem mar otthon tegnap, gyakorlatilag semmit nem vettem meg eszre, de tegnap jellemzoen szovegszerkesztoztem aminek mindegy

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák