Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Habugi

    addikt

    válasz SP4C3 #60215 üzenetére

    Néked is jóhreggelt földlakó!

    Tegnapi gépszerelős rémtörténet nagyon röviden..

    Egyik ismerősöm váltott vmi Phenomról 6300asra nemrég, gyakorlatilag azóta szenvedett vele mióta kicserélte a procit bár állítása szerint a Phenommal is voltak megmagyarázhatatlan fagyásai, restartok..ok.

    Odaérek, ősöreg ház megforgat, egyetlen egy darab venti nem volt benne sehol!! :Y
    Nem azért mert spúr volt, nincs benne ventihely de még egy megnyomorodott 9-esnek sem!
    A gyártójára nem sikerült rájönni, engem annyira sokkolt hogy googlet ráeresztettem az "ATX ház ventihely nélkül"-re de semmit nem talált ami csak hasonlított volna, pedig már fejben készültem a leendő szóviccel.

    Okké, ház kinyit..

    Én marha azt hittem már nem érthet nagyobb meglepetés, tévedtem. Nem, ne porra gondoljatok, az nem volt, de kb más sem! :N ;]

    Ezt találtam az alaplap helyén:

    Ne csaljatok a kép visszakeresésével, adjatok magatoknak időt és próbáljátok meg kitalálni milyen lap ez.. :K

    .
    .
    .

    Mivel magamból indulok ki szerintem esélyejetek sincs, mostanra feladta mindenki, szóval dobpergést kérek, az alaplap gyártója a Jetway.. :U :F :Y

    Leánykori nevén..
    Jetway JTA98MG 8GB DDR3 AMD Motherboard

    Izé, ez mif@sz?! Hallottatok már erről? :F
    Há vazze mire kiderítettem... :O

    Jókis 4+1 fázisos istentudja honnan származó szépshég.
    Ugyan amikor ránéztem, kézbevettem, megforgattam egyből mindent értettem de röhögjetek ki kihívást találtam abban, hogy alapórajelen stabilizálni tudjam benne a 6300ast.
    Volt emberes alulfesz, VRM-nek csúfolt valami megfujatása, a BIOS-ról inkább nem is mesélek de shemmi.. :(

    Mivel eddigre már eltelt bő két óra és eddig senkiáltal nem használt/hallott válogatott szitkokból szinte új magyar szótárat szőttem, egy hirtelen jött gondolattól vezérelve felmásztam apróra és elkezdtem alaplapot keresni..
    Srácok, komolyan, minden tiszteletem a HWaprón hírdetőké.., ugye nemrég meséltem a C3-at áruló úriemberről.., na kérem, nézem M5A97 EVO R2.0, jóárasítva, mitöbb szinte a szomszédban, egy tucat utcányira káposztásmegyeren..ollé.

    Írok neki, válasz nuku, kora délután van, vasárnap.., semmi meglepő, ótvar egy időzítés.
    Volt telószám is de vasárnap révén nem akartam erőltetni, legurult pár kv aztán csak rászántam magam a telefonra mondván majd sűrű bocsánatkérésekkel kezdem. (én magam utálom ha vasárnap basztatnak telefonon..)

    Csörög semmi, oké. Eltelik cirka 10perc, visszahív a fórumtárs, elmondom a mondókát, hát nem közölte hogy mehetünk a lapért? Ekkor derül ki ofc az is h 5perc autóval..
    Odaértünk, teszteltük a lapot, kicsit sikerült még alkudni is.. ( ;] ), aztán végül egy 550es FSP-t is elhoztunk még mellé. :C :C
    A kb szintén beazonosíthatatlan típusú/típusszámú, fekete, bazári majom színes matricákkal körberakott 400as Thermaltake helyett..

    Na innentől számítva egy particionálást, rendszer felrakást egybeszámolva egy óra múlva megölhetetlenül stabil volt a gép. Mosom kezeimet, de 1:1 az FX-ben lévő Orrmányos által készített/írt összefoglaló alapján állítottam be a lapon mindent! :D :B

    Szóval Jetway, na nem mintha a létezéséről tudtam volna de eddig azt hittem a seggszikla am3+os lapok gagyik, hát a francot! :C
    Ezt érezni kell, ezt kézbe kell venni, meg kell forgatni!!!! :K

    A délutános melóért kaptam pár üveg sört, no és persze ragaszkodtam hozzá hogy elhozhassam ezt a Jetway lapot is. Szerintem egy ilyet birtokolni nem mindennapi dolog.. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Új hozzászólás Aktív témák