Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Colos1

    őstag

    válasz Colos1 #12003 üzenetére

    Már reggel kerestem ezt, de nem emlékeztem, hogy hol olvastam. A Wikipédián van...
    Idézem, hogy az M1 Abrams milyen célzórendszerrel vagyon felszerelve. Ebből is látszik, hogy lehetne még nehezíteni a tank használatát.

    "Az M1 Abrams tűzvezető számítógéppel van felszerelve, amely többféle adatforrást használ. A pontos célzáshoz három fő ballisztikai adatra van szükség: az ágyú állásszöge, a lőszer fajtája és a cél távolsága. Ezek kiszámításához többféle érzékelőt használ az irányzó: lézertávmérő, szélsebességmérő, statikus dőlésszög-mérő, külső hőmérő és barométer, tachométer (a cél sebességének és mozgásának megállapításához kell). Szükséges még a lőszer típusa és hőmérséklete, a harckocsira jellemző egyedi beállítási adatok és a lövegcső állásszöge. Ezekből az adatokból kiindulva a tűzvezető számítógép megoldást javasol az irányzó számára. A találat esélye ideális esetben 95% felett van. Az irányzó és a parancsnok egyaránt kezelheti az ágyút."

    Azért el tudom képzelni, hogy a parancsnok felkiált: "Ott egy cél vazze..." Erre az irányzó elkezd szelet, páratartalmat, hőmérsékletet, légnyomást, távolságot, lőszer hőmérsékletet meg állásszögeket mérni, ezt beadja a számítógépnek, amelyen ha szerencséje van nem fagy meg a windows, aztán mire lőni tudna, egy kopasz kiszedi C4 -es személygépjárművel :DDD

    Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

Új hozzászólás Aktív témák