Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Mythsardan

    aktív tag

    válasz Zoli1222 #42333 üzenetére

    Szeva,

    Szerintem gyorsabb mint a Windows 7, aminek örülök nagyon, sőt Battlefield 3 jobban is fut, mert Windows 7-en RAM hiány miatt (csak 3 GB van) szaggatott elégé sűrűn, de Windows 8-al meg csak 2,1-2,4-ig eszi a ramot, úgy hogy ugyan annyi program van elindítva, aminek nem kicsit örülök :D Mint ahogy már ProciVettel kolléga is írta érdemes megvárni a bétát, mert elég sok újítást(lesz store[béta ideje alatt csak ingyenes alkalmazások lesznek], meg az Xbox-al is valamilyen támogatottság + gondolom biztonsági frissítések, stb.) meg a mostani Developer Preview változat elég régi, már több hónapos, így ha annyira nem sürgős, sztem várd meg február végét, mert akkor jön ki a béta. És a harmadik kérdésre a válasz: Igen, vagy Nem, ez több dologtól függ: Igen az egyértelmű, így nem is nagyon fejteném ki, Nem - lehet azért, mert mondjuk nem a 64 bites Windows 8-at szedte le, lehet azért, mert mondjuk, egy régebbi kevésbé stabil változatot szedett le, vagy feltett egy olyan programot, ami még nagyon nem kompatibilis a Windows 8-al, és még nagyon sok ehhez hasonló hiba lehet, ami miatt szaggathat egy játék egy nagyon korai státuszú operációs rendszeren.

    Egyébként van néhány dolog ami nem tetszik a Windows 8-ban:

    - A teljes operációs rendszer úgy van megcsinálva, mint ha tablet-re tervezték volna (mert arra is tervezték, nem értem miért...)
    - Az első okból következik, hogy nem tetszik a start menü, bár idővel meg tudom szokni, ha nem fog belassulni a Windows.
    - Szintén az első okból következik, hogy az Explorer is eléggé ronda lett, ezt nem nagyon tudnám megszokni, de szerencsére erre már most is vannak megoldások, amikkel ki lehet iktatni ezt az újítást
    Mindent le akarnak egyszerűsíteni, mint pl.: a BSOD ami most már kiírja, hogy valami baj van és kész semmi infó a hibáról, mert hogy azt senki sem értette(akinek kell az értette, nem a falusi Margit néninek csinálták azt a képernyőt, aki arra sem képes, hogy utána nézzen annak ami ott le van írva)

    Hát ha már ilyen hosszúra sikerült, akkor azt sem hagyom ki, ami tetszik:

    - Valami csodás a gyorsasága, de ezt írtam már
    - Egész stabil, akárcsak a Windows 7, pedig még alpha(Developer Preview, nem alphának számít, de nem érdekel, nekem az, mert béta előtt van :DDD ) státuszba van
    - A Lock screen csodálatos, imádom, mikor elmegyek a géptől, mindig benyomom, mert szeretem nézegetni :DD (ennél viszont az a negatív, hogy az Asztali számítógép tulajdonosoknak nem voltak képesek rá rakni egy gombot, hogy hé paraszt ide kattoljá' ha már nem futotta érintőkijelzőre/táblagépre, tudom, hogy ha a Space-t(nem 100%, hogy Space) megnyomom, akkor felmegy magától)

    Na elsőre így ennyi, lehet hogy majd még fogok rajta kiemelgetni, hogy olvashatóbb/átláthatóbb legyen, még nem tudom, majd elválik :)

    szerk.: Huhh, ez eléggé hosszúra sikeredett :DD

    (#42347) HollyBoni

    Nekem a vidkarim mielőtt ki portalanítottam:

    min: 80°C (Windowsba)
    avg: 110°C (Játékban)
    max: 140°C (Játékban)

    [ Szerkesztve ]

    twitch.tv/tct_mythsardan | R7 3700x, GTX 1080

Aktív témák