Hirdetés

Aktív témák

  • BandiHUN

    veterán

    nekem volt Lachesisem,nem rossz egér...sajna a szenzorja krepált be,tipikus Philips betegség,annó a cd-fejeik DETTÓ ugyanilyenek voltak,amíg mennek,ok,aztán elkezd bezajosodni a vevőrész,ott is először 1 órát ment a cd,utána kampec,kikapcs,lehűl,megint 1 óra...az egér dettó,a végén már 5 percig ment a szenzor,most elővettem hétvégén megint,2 percet ment,és stop.Pedig kár érte,remek állapotú,meg sem látszik az 1 év használat,stb,itt egy ipse árul aprón egyet picipézé',rá is írtam,de semmi válasz...pedig elkapott a nosztalgia,de nem vennék újat megint.
    Nomeg nagy lapát kezem van,arra nem jó(lelóg a padra),és még egy másik nagy baromsága van,hogy az oldalán mindkét oldalon van 2-2 NAGY gomb...amit az ember irtó könnyen be tud nyomni,nekem le is kellett tiltani,annyira odaesik a fogáshelyre.Szóval felsleges volt így.
    Most egy Roccat Kone van már egy éve helyette,az egyik legtestesebb egér,így nem lógok le róla,minden tekintetben FOKOZATMENTES dpi-állítás van rajta,jó a fogása,és bár a jobb oldalán nincs +2 gomb,mint a Lachesisen,de a bal oldalán levő gombok vékonyak,és a hüvelykujj helye FÖLÖTT vannak,így az ember akkor nyomja csak,ha akarja.Ráadásul súlyozható(bár,hogy nagy,én a súly nélkül használom),kalibrálható a padhoz és van benne 1 szenzor,ami kikapcsolja az egérmutatót,ha megemeli az ember,így ha "elfogy" a hely,és felkapja az ember,más egérrel ellentétben(a Lachesisnek ez pl.NAGY hibája is volt mindigis,kis bizonytalanságra ugrál az egérmutató,játék közben idegesítő,ha fel kell kapni arrébbtenni,tuti az égre nézel sokszor) nem mozdul a nézőpont/kurzor.
    Ráadásul szép színes effekteket tud,ha valakinek tetszik az ilyen,de szolíd,mégis jól látszik,a szenzora tartós és nem szedi a koszt,ráadásul külön van a lézer,később se fogja megenni a vevőrészt mint a Philips szenzora.
    Mert a Lachesis(Philips) probléma oka az az ilyeneknél,hogy itt is,és a lézerfejeinél is össze van építve a vevő áramkör a lézerdiódával,az egész csipet éri a lézerfény,ami roncsolja,és ezért zajosodnak be...
    Persze a Lachesist is megjavítanám,ha lehetne kapni a Twin eye szenzort...de még Kínában se találtam... :(
    Jó egér,ha hozzájutok egy ócska,dróthibás,lelakott,stb.darabhoz,meg fogom javítani,a hibái ellenére azért hiányzik,bár a finomsága,alakja inkább a régi reflexgémekhez való,napi használatra elég kényelmetlen.
    DE olcsóbb,mint a Roccat Kone...Mondjuk a Refresh változatról nem sokat tudok,a réginek viszont halós a szenzorja,az tuti,és úgy tudom,sokféle anomália is jöhet elő(lefagy az egér,win újraindításakor nem megy ,csak ki-bedugás után,vagy használat közben áll le),de az gépfüggő,szerintem firmware-esen stb.is csiszoltak rajta.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

Aktív témák