Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • suste

    veterán

    válasz Gyb001 #146 üzenetére

    Persze, Bpi sem tökéletes, de azért a 100Mbit/s és 40MByte/s között van egy kis különbség:).
    Nekem BpiM1-em van, de nem tudom ennek a pontos felépítését......

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Gyb001 #146 üzenetére

    Egyik banánon sem USB-s az SD foglalat! Mindegyiken a SoC natív SD/MMC buszára van kötve - szerencsére - különben boot-olni se tudna róla...

    Sajnos mindnek vannak fogyatékosságai... M2/M3-nak a natív SATA hiánya, az R1-en a végképp elhanyagolt szoftveres támogatás és a használhatatlan szemét onboard USB WiFi, az RPi összesnek az USB HUB-on lógó hulladék vezetékes hálózata és natív SATA hiánya, stb stb...

    Fájlszerver/router célra talán még az M1+ a legértelmesebb megoldás az SDIO-s WiFi-vel, natív SATA-val, extrának ott van még a CAN busz lehetősége is, stb - vagy esetleg armbian linuxal az R1 ha a wifi nem feltétel de kell a sok vezetékes port - amennyiben nem multimédiás célra kell, mert még droiddal se nagyon használható rajta a Kodi, nemhogy bármi mással...

    Tényleg olyan nagy kérés egy nem feltétlenül legolcsóbb, de tényleg all-in-one rendszer? :)

    natív SATA, natív gigabites LAN lehetőleg 1+4 porttal, SDIO (nem USB-s!!!) WiFi, esetleg kékfog, mindehhez legalább 2GB RAM, onboard eMMC, 4-8 magos legalább A53 mag és a legfontosabb: rendes támogatás minden szempontból! :C Utóbbit sajnos kínából aligha várhatjuk - bár még reménykedek a csodákban - talán majd a málna mérnökei előbb utóbb ki tudnak sírni a broadcom-tól egy olyan SoC-ot amivel ezt képesek lesznek produkálni. Ha 100$ lesz az se érdekel - már a többszörösét kidobtam az ablakon a mindenféle fenti cuccok próbálgatásával és mind csak félmegoldás ilyen olyan szempontból... :W

Új hozzászólás Aktív témák