Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Azias

    újonc

    Sziasztok!
    Azért fordulok hozzátok, mert a számítógépem átment poltergeistbe. Az elején leszögezem, hogy az alább felsorolt hibák rendszertelenül jelentkeznek.

    - Bekapcsolásnál a windows 8.1 bootolás előtt a monitor elsötétül és csak a képernyő alatti led villog, mint amikor a gép ki van kapcsolva. Ezt csak hard resettel lehet orvosolni. Néha kétszer háromszor is eljátssza ezt egymás után. Ilyenkor felajánlja a biosba való belépést. Ott semmi szokatlant sem látok. Majd mentés vagy nem mentés kilépésnél restartol és vagy megjavul vagy nem. Azaz rendesen betölt a gép.
    - Van, hogy az asztal betöltése előtt már villódzik a képernyő és vagy megint teljesen sötét lesz, vagy a képernyő jobb oldala elfeketedik a tálcával és az ikonokkal együtt de a háttér marad ás a kulzor mozgatható, csak nem csinál semmit kattintásra. A jobb oldali elsötétedés egy az egyben azt a területet takarja ki, ahol a menü felugrik az egér jobb alsó sarokba húzásánál a 8.1 ben. Ilyenkor megint csak hardreset a gyógymód.
    - Rendesen elindul a gép, viszont az óra és dátum el van állítódva és hiába van a gép internettel ellátva, akkor sem frissít a helyes dátumra.
    - Működés közben ha csak a böngésző vagy egyéb "asztali" program fut a képernyő feketére vált egy pillanatra vagy egyszer vagy többször. Mintha felbontást állítana, viszont semmi változást nem látok.

    A gépben minden alkatrész újonnan lett vásárolva üzletből. És semmivel sem lett mókolva. Semmit sem húzgáltam rajta sehova sem.

    Laikusként videókártya problémára tippelek. Így telepítettem a hivatalos figyelő programját. A GPU Tweakot, ami a monitoring részben az utoljára sorolt problémánál a következő adatokat rögzítette:

    - GPU Clock, mhz : Min:135.0 (ez az átlag)
    Max: 1071.0 !!! ( Ez a kiugrás a villanás pillanatában jelenik meg)

    - Memory Clock, mhz : Min: 810.0 (ez az átlag)
    Max: 5400 !! (Ez a kiugrás a villanás pillanatában jelenik meg)

    Perifériám:

    GPU: GeForce GTX 750 Ti oc 2gb
    CPU: AMD FX 6300 Six core
    RAM: 8 GB DDR3 1600mhz
    Op: Windows 8.1 pro

    Aki segít megfejteni a problémámat annak borzasztóan hálás leszek és az egekig fogom magasztalni. És egyéb jutalmakat is megbeszélhetünk. Mert már lassan egy éve szenvedek ezzel a problémával.

  • Azias

    újonc

    válasz RedCactus #54968 üzenetére

    A tápegységem egy Chieftec GPS-500A8 500W
    Alaplap pedig : ASRock 980DE3/U3S3

    Ramtesztet futtatam már korábban és nem mutatott hibát.
    Furmarkot is elindítottam és ott sem történt semmi szokatlan, csak a szokásos képernyő elfeketedés egy pillanatra. Viszont az a Furmark nélkül is van. Csak ami fur, az az, hogy játék közben semmi hiba sincs. Fallout 4 Ultra settingsen 1680X1050 felbontáson megy rendesen, csak néha van fps dropp "tömeg" jeleneteknél. Ugyan úgy Daying Light is high settingsnél szépen szalad. És ilyenkor meglepő módon nincs fekete villanaás a képernyőn. Csak Windowsban. És már azt is próbáltam, hogy más oprendszert telepítek, de akkor is maradt a hiba.

    Ami a videó kártyát illeti, minden be van dugva a helyére, és rendesen rögzítve van.
    Az elemet ma cserélem.

    [ Szerkesztve ]

  • Azias

    újonc

    Szerencsére kaptam kölcsön egy donor gépet. Így ki tudtam egyesével szűrni a hibákat.
    És kiderült, hogy minden jó, kivéve a táp.
    Hozzá teszem azt is dobozosan vettem a "víz" boltban. A táp egy Chieftec GPS 500A8 500W és én egy ugyancsak Chieftec CTG-500-80P 500W tápra cseréltem. Így már úgy működött ahogy kell neki.
    Kérdésem. Ha mind a kettő 500W akkor mért rosszabb az én tápom? Jó, gondolom most ez egy olyan kérdés volt, hogy a Ford Mondeo 2 literes és Ford Focus 2 literes között mi a különbség. De gondolom azért valami egyszerű magyarázat csak van.

Új hozzászólás Aktív témák