Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alPi86

    csendes tag

    Sziasztok!

    Ma játék közben történt, hogy elsötétült a képernyő (hangokat továbbra is hallottam, érezhetően nem fagyott le a gép), a monitoron megjelent, hogy nem kap jelet és bumm.

    Megnéztem, nem csúszott-e ki a hdmi kábel, nem. Próbáltam másik hdmi kábellel, így sem ment. Átdugtam a kábelt a monitor másik hdmi portjába, ez sem segített. Kikapcsoltam a gépet, szétszedtem, hogy történt-e valami bent, ami furcsa lehet, de se szag, se füst, se semmi, teljesen normálisnak tűnik minden. Újra bekapcsoltam a gépet és működött.

    Először nem gyanakodtam melegedésre, de gondoltam, hogy azért tesztelem ezt egy kicsit, így lefuttattam a 3dmark stressztesztjét (firestrike) párszor. Először azonnal kiütötte, produkálta a fent leírt hibajelenséget, de megint be tudtam kapcsolni a gépet kikapcsolás után. A második stressz teszt lement simán, a harmadik megint kiütötte (azóta nem tudtam újra működésbe hozni, de nem is vártam sokat). A rendszerem abszolút nem hajlamos a melegedésre (semmi sincs húzva benne), a rendben lefutott teszt alatt is 71 fokig melegedett a vga (cpu 52 fokig), ami szerintem még bőven a biztonságos zónában van. Nekem ez laikusként azt mondja, hogy ennek elvileg nem szabadna melegedési problémának lenni. Egy gyanúm van még, de azt sajnos most nem tudom tesztelni, a táp. Egy 500W-os cooler master van benne, nem mai darab. Lehetséges, hogy már nem adja le a névleges teljesítményét és komolyabb igénybevétel esetén egyszerűen nem kap elég kakaót? A vga dobozára az van írva, hogy 400W kell neki minimum, rajta kívül két hdd és egy ssd van benne.

    Előre is köszönöm a segítséget.

    U.i.: a config: Gigabyte GTX 1060 G1 Gaming 6 GB, Intel Core i5 4670 @ 3.40GHz, 16 GB DDR3, ASRock Z87 Pro4

    Üdv,
    alPi

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák