Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rocky100

    csendes tag

    Üdv

    Egy c2d E8200as proci( @3.2 Ghz-en van járatva Giga lapban)mennyire tudna kiszolgálni egy Nvidia GTX650-est(elvileg az egy alsó-középkategóriás kártya)

    köszi előre is :R

  • Rocky100

    csendes tag

    válasz gyáliSanyi #25901 üzenetére

    A 7850 jóval erősebb

    De ha GTX560-ban gondolkodsz akkor is inkább a 650Ti-re asszociálj mert kábé egy szinten vannak.( + - ) és a 650Ti újabb tecnológia

  • Rocky100

    csendes tag

    Sziasztok

    Vga túlhúzással kapcsolatban lenne egy kérdésem. Azaz pontosan egy problémám. Nem az én kártyámról van szó(hálistennek)de megmondtam ismerősnek hogy utánanézek mit lehet tenni a dologgal kapcsolatban. Itt gondolom biztos kapok rá majd választ :)

    Szóval adott egy Nvidia GTX 650 Ti Oc 2Gb. Na most ez gyárilag alapból megvan rántva derekasan, de ez az idióta(már bocsánat) a Gigabyte OC Guru programmal is elkezdett szórakozni úgy, hogy lövése nem volt róla mit és meddig, meg merre hány méter.
    Lényeg hogy az alapból szépen megemelt gyári órajeleket legalább 60-100Mhz-el megemelte.(a hűtése mondjuk elég komoly a vga-nak a Giga ezen 2Gb-os modelljén)

    Azt mondta +100körül megállt, mert elkezdett tesztnél(3DMark 11)csíkozódni meg szemetelni a kép./*facepalm*/

    Ekkor ő úgy döntött hogy hagyja a fenébe az egészet, és visszatette a gyári oc-s értékekre a karit. Igen ám, de valszeg már b*szhatja mert azóta is csinálja a csíkozást.
    Mármint úgy hogy lefut a teszt pl a szépen, csak az elején amint terhelve van a gpu egy két másodpercre szétesik a kép(vagy szemetel, ahogy tetszik). Nem a töltő képernyőnyél, ott még ugye nincs túráztatva a gpu, hanem amint elkezdődik a teszt rögtön az elején. Ja, és mindegyik teszt elején csinálja a csíkozást(kivéve ugye cpu)

    Természetesen ez előtte nem volt. Hozzá kell tenni hogy minden tökéletesen működik a karival, fhd filmek is stb, illetve a játékok nagy része is. De csak nagy része. Fifa 13-ban pl egy fél óra után állandóan szétesik neki a kép, illetve darksiders 2őben ugyanez(ott változó. van amikor 5perc, van amikor fél óra). Az oc-s balfaszsága előtt nem volt ilyen probléma természetesen.Furcsa hogy Crysis 3ban pl semmi baja most sem. Ami érdekes. Illetve furmark és hasonló gpu stress teszteknél sem.

    Tehát a probléma a csíkozás, szemetelés 3D Markokban, de csak a tesztek elején, illetve hogy bizonyos játékokban egy idő után szétesik a kép.

    Én konkrétan a memóriára gyanakszom hogy nem tett jót neki amikor annyira megrántotta :( Arra gondoltam hogy esetleg egy bios update TALÁN segíthet hogy javarészt azért még jól működik a kari.
    Mondjuk nem hiszem, mert levettem neki jócskán az órajeleket, akkor is csinálja a fentebb említett jelenségeket az adott területeken.

    Akinek van esetleg egyéb ötlete szívesen fogadom, és köszönöm szépen előre is :) :R (Bár sztem itt össze***rták magukat a ramok a nyákon amikor "majdnemértelmes "volt ismerősöm az oc-guruval :((( ) Sztem konkrétan ezen már nem lehet javítani, de gondoltam egy kérdést megért :)

    [ Szerkesztve ]

  • Rocky100

    csendes tag

    válasz Rocky100 #29586 üzenetére

    Közben egy érdekesség. 3DMark 11ben extreme-n nem csinálja a jelenséget, csak továbbra is 1280*720 performance-n :F

    engine

    Sztem Bios update kellene neked is. De csak egy tipp. Majd valaki aki jobban ért hozzá vagy megerősíti, vagy megcáfolja ezt.

    [ Szerkesztve ]

  • Rocky100

    csendes tag

    Sziasztok

    Adott egy régi, ám a mai napig hibátlanu8l működő Geforce 9600GT 512Mb

    Nos a probléma az hogy alapjáraton(semmi csak megy a windows)is 71fokos a gpu. :F Openhardware monitor szerint és aida 64 szerint is.
    Hozzányúlni nem szeretnék mert nem értek ehhez csak tudom hogy alapjáraton ez bizony sok és nem tesz jót a vga-nak. Persze portalanítva van rendesen azért.

    A gépet semmilyen játékra nem használom gyakorlatilag, csak és kizárólag filmnézésre. Nem tudom hogy ha esetleg lejjebb venném az órajeleket(és meddig)az javítana e kicsit a hőfokokon. Semmi 3D-s alkalmazásra nincs szükségem, csak filmnézésre használnám.

    Illetve az órajelek megnyirbálásán kívül van valami más alternatíva a hőmérséklet csökkentésére? Úgy hogy ne kelljen a hardware-hez hozzányúlni?

    Köszi szépen előre is.

  • Rocky100

    csendes tag

    válasz djkay #31076 üzenetére

    Köszönöm szépen az infót :)

    Most(bár nem tudom ettől mennyire kellene melegednie de egyáltalán nem játszom)betettem neki 4-ed óráig egy 1080p-s filmet.

    Most is megy és az aida meg az openhwmonitor szerint 67-68 fok között ugrál a gpu dióda.

    A 67-68 fok üresjáratban egy filmmel mellette ebben a melegben megfelel akkor egy régi 9600GT-nek? Tudom hogy lehetne hűvösebb is, de nyertem pár fokot azzal hogy levettem a gép oldalát(itt nincs klíma se semmi egyébként, csak dög meleg)
    Gondolom ez így még "elmegy" ha 75fok felett van a gáz... :)

Új hozzászólás Aktív témák