Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mysterioX

    csendes tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni! :R

    Tavaly év végén raktam össze egy új számítógépet (Asrock B150M Pro4, i3 6100, 8GB RAM, Seasonic PSU).
    Nagyon ritkán használom kis játékra is nagyon régi címekkel. VGA-ra nem neveztem be akkor, most viszont
    vettem használtan egy HD7770 kártyát.

    Az lenne a problémám, ha a lap pcie x16 slotjába rakom a kártyát se kép se hang, eszközkezelő sem ismeri
    fel, ventik pörögnek rajta. BIOS-ban a dVGA van beállítva (PCIExpress), mégis az int. VGA portjába
    dugva ad képet a monitor. A kiegészítő 6 pines csati a helyén. Zöld LED világít a kártyán.
    Viszont, ha egy pcie x1 slotba rakom át a kártyát, akkor hibátlanul megy, az intVGA letiltva. A kártya szép képet
    ad semmi rendellenesség, játék alatt sem (STALKER SoC minden maxon fullHD-ban).

    Lehetséges ,hogy az alaplappal van probléma? Vagy valamit csak nem jól állítok be? :U

    Üdvözlettel: Szabolcs

  • mysterioX

    csendes tag

    Kedves dugø, varmi2 és Csupingo!

    Köszönöm szépen válaszaitokat! :R

    Próbakártyán gondolkoztam én is csak nem fogok tudni honnan
    szerezni, a baráti kör laptopos... :) Csak azon is gondolkoztam, hogyan lehet az, hogy a 16x-os slotban nem megy egyáltalán, még 1x sebességen sem, de a sima 1x slotban viszont igen.
    A pcie busz/szálak működését nem tudom, hogyan vannak a slotok 'behuzalozva'.
    Van ugyan egy másik 16x slot is, de abba nem tudom betenni a
    kártyát, mert nincs helye (matx ház). Annak idején az ajánlások miatt döntöttem ezen lap mellett, nem szándékoztam crossfire-t építeni, ezért a kis ház. A varmi2 által felvetett dologról olvastam,
    egyik fórumtárs írta régebben, hogy neki csak 4x ment a 16x slot
    egy hajlott láb miatt.
    A bios dolog viszont teljesen új, lehetséges, hogy emiatt nem tudna üzemelni, utána fogok járni, melyik revízióban miket
    javítottak/fejlesztettek!

    Még egyszer nagyon köszönöm! :R

    Mindenképpen írni fogok, ha van valami fejlemény, megpróbálom megnézni amiket javasoltatok!

    Addig is bárkinek bármilyen ötlete támadna szívesen hallgatom!

    További szép estét kívánok!

    Szabolcs

  • mysterioX

    csendes tag

    válasz Csupingo #67486 üzenetére

    Feltettem a legújabb bios-t (7.20), de sajnos a probléma továbbra is fennáll. :(
    Csak azt nem értem, hogy ha pcie x1 slotban megy, akkor a 16x slotban miért
    nem megy legalább 1x sebességen... :F Konkrétan betölt az OS, kép semmi,
    majd átdugom a hdmi-t az alaplap csatijára és az int vga adja a képet...
    Holnap beszerzek egy próba vga-t, ha az sem megy akkor kiveszem a cpu-t...
    lehet ott a baj.

  • mysterioX

    csendes tag

    válasz d.véderjoe #67538 üzenetére

    No, konkrétan semmire sem jutottam...sajnos :(

    Kivettem a procit, lábak tökéletesek, háromszor raktam ki-be. Van egy pici játéka a foglalatban (pár tized
    mm), ujjammal hol egyik, hol másik pozícióban tartva zártam rá a fedelet, semmi változás.
    Ami érdekesség, ha bent van a kártya az x16 slotban, akkor az aida kiírja a lapkakészlet imc részénél,
    hd graphics 530 engedélyezve valamint pci express vezérlő: slot 2 pcie 2.0 x16: üres
    Ami azért érdekes, mert elvileg 3.0 kellene legyen...
    Ha nincs bent a kártya, akkor a pci expresses rész nincs is ott. :W

    Áttéve a kártyát x1- be tökéletesen működik, terheléstől függően változik az órajel, valamit a pcie sebessége
    is, felugrik, akár 3.0-ra is.

    Teljesen tanácstalan vagyok. Amire gondolni tudok: vagy az alaplap slotja nem jó, vagy a foglalat ezen lábai nem állnak ki eléggé a jó érintkezéshez, de elhajolva nincsenek.
    VGA hibát majdhogynem kizárnám, akitől vettem váltig állítja, hogy nála jó volt, illetve, ha esetleg olyan gondja lenne, hogy csak x1-ben hajlandó menni, akkor az x16-ban miért nem tudja megtenni ugyanezt?

    A számítástechnika rejtelmei... :(((

    Még holnap beszerzek, egy próba kártyát esetleg.

    Ha valakinek esetleg van valami ötlete, szívesen meghallgatom! :R

  • mysterioX

    csendes tag

    válasz varmi2 #67551 üzenetére

    Azzal már próbálkoztam, kártya bent az x16-ban cmos reset az alaplapon, majd elem
    ki megnyomkodtam a bekapcsoló gombot párszor. Aztán néhány perc után elem vissza és bekapcs. De át kell dugni az alaplapira a hdmi-t, mert továbbra is ott adja
    a képet. Mintha nem érzékelné rendesen, hogy benne van a kari. Meg is mozgattam, kifújtam a slotot semmi! :(
    Ha a VGA lenne a ludas, akkor nem annak kellene történnie, hogy nem ad képet
    sehol (alaplapi azért nem mert inaktív, kártya azért mert rossz)? Létezhet, hogy
    a CPU PCIe vezérlő része rossz? Csak a hd530 miért működik akkor... :F

    Egyébként tegnap próbaképpen játszottam vele (x1 slotban) kb. 1 órát, hibátlanul
    ment.

    [ Szerkesztve ]

  • mysterioX

    csendes tag

    válasz dugo_ #67484 üzenetére

    Szia!

    Úgy tűnik neked lesz igazad és a kártyával nem zöld valami, de biztosat nem merek még állítani.

    Beszereztem egy próba kártyát egy NVS 290 személyében és tökéletesen üzemel a lap x16 slotjában
    x16 sebességen, annyi ,hogy 1.0 módban. Írtam az eladónak, hogy nézzük meg az Ő gépében is.
    Ha ott működik, akkor a lapom, vagy a cpu pcie vezérlője nem szereti ezt a típust! Az alaplap viszont
    hibátlan szerintem. :C

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák