Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz gejala #86049 üzenetére

    Kiindultunk egy egyszerű kérdésből, és erre előbukkan pár félinfó, de legalább ledöntjük ezeket a városi legendákat.

    "Alaplapról is fel tud venni 75W-t a kártya"

    Melyik kártya konkrétan?
    Nem, nem tud. Ez nem úgy működik, hogy plusz és mínusz, összeadom a teljesítményeket vagy kivonom, ahogy nekem tetszik... amíg nem egy konkrét kártyáról beszélünk, addig ez egy fake infó és megtéveszti a hozzá nem értőket.
    Először is: A PCIe slot 75W-ja egy névleges max. teljesítmény és nem kötelező minimum. Nem vesz fel 75 Wattot onnan "A KÁRTYA", pláne, hogy nem beszélünk konkrét kártyáról.
    Egy adott kártya hogy mennyit vesz fel a PCIe slotból és PCIe pwr csatiból azt nem mi döntjük el. Az attól függ, hogy a mérnökök miként tervezték meg az elektronikát a tervezőasztalon.
    Pl. GTX 1060 kártyám akár 60-70W-t is felvesz PCIe slotból, de a 4GB-os Sapphire RX580-am esetében 30-40W a tipikus és 45W-nál sose láttam magasabb értéket semmilyen terhelés esetében sem.

    Nem véletlen tesznek olyan PCIe pwr csatolót egy kártyára, amilyet.
    Viszont itt senki sem bátorított senkit sem a hülyeségre.
    Egy kérdés volt hogy mennyivel terhelhető a 6PIN és a 8PIN PCIe tápcsati.

    És hogy miért terhelhető valamivel többel?
    A micro-fit csatlakozó 1 pinje 5 Amperre van hitelesítve, a tipikusan használt AWG18 kábel pedig 5,5 Amperre 12VDC esetében.
    Kiszámítható, hogy a 75W/150W névleges teljesítmény, megfelelően túl van méretezve a biztonsági tényező szerint.
    Pont ezért jelenthető ki, hogy hiába 75W/150W a 6PIN/8PIN, valamivel többel terhelhető.

    #86050 Pikari Na jó, neked se kellett sok trigger, valami hülyeséghez.... ;] A tűzgyújtáshoz nem kell feltétlen nagy teljesítmény, illetve a teljesítményt önmagában nem determinálja a 220V vagy 12V.
    Meg kell egy jól éghető anyag. Na már most ezeket az elektromos csatakozókat nem véletlenül olyan anyagból készítik, amilyen.

    #86052 MasterDeeJay: Nem tudom kibogózni, hogy milyen 240W kártyát és miként tápláltál meg. :B
    Biztos, hogy 200W-300W teljesítmény ment át tartósan a 6PIN PCIe pwr csatin? A 8PIN EPS az tud közel 300W-t, hiszen ott mind a 8 pint részt vesz a teljesítményátvitelben, de a PCIe 6PIN-ben ugyan ez csak 2+2 vezető/érintkező. Arra kicsit soknak tűnik a 200-300W 12VDC-n... az már 16,6A-25 Ampert jelentene. Ez sehogy se tűnik okénak tartósan. Pillanatokra még elmegy, de tartósan, üzemszerűen...?! Most szkeptikus vagyok. :B Nem maradt ki valamilyen információ? PL.: PCIe x16-on keresztül nem vett fel 75 Wattot?

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák