Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • icons

    addikt

    Üdv!

    Lenne egy megoldandó rejtélyem:
    Lenovo Y580anam van és egy Zalman kábeles, ruhára akasztható mikrofon.

    Skype-on beszélgettem az ismerősömmel. Be volt dugva a mikrofon, és a ruhámra volt akasztva. Sajnos nem hallott jól. Egy idő után jelezte, hogy milyen jól hall. Örömmel konstatláltam, az viszont már annál jobban meglepett, hogy a mikrofon a földön hevert, miközben én a székemen ültem. Ekkor már gyanút fogtam, hogy valami nincs rendben. Feltettem a ruhámra, erre közölte, hogy most megint szarul hall. Leraktam az asztalra, akkor is. Amikor a földön volt, akkor minden jól ment.

    Ha megdörzsölgettem a beépített mikrofont, akkor azt mondta, hallja a súrlódást, olyan mintha az (is) menne. De ha kihúztam a mikrofont, akkor persze rögtön más lett minden.

    Lehetséges az, hogy a gép szofteveres úton a két mikrofon által beérkező hangokból számít ki egy kimeneti hangot, amit továbbad a gépnek. És ezért, ha a két mikrofon messzebb van egymástól, esetleg jobban működik a zajszűrés (hisz a kábeles mikrofont majdnem csak arra használja)?

    Ha valaki tud bármi konkrétumot, szívesen várom, mert elég érdekes "a szitu" :D

    Talán jelent valamit: Win8am van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák