Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penguin95

    senior tag

    Nekem is volna egy hasonló gondom, mint amivel daver88 is küzd, nyilván még mindig a Joybook R55. Sikerült megoldani a BIOS frissítést, így már működik a processzor mindkét magja, és a boot opciók között ott van egy bizonyos USB Storage Stick opció. Na de hogy ne legyen már ennyire könnyű a dolog, hiába van ott az opció, egyszerűen sehogy nem hajlandó a gép USB-ről bootolni, akármit dugok rá. Próbáltam 6 féle pendrive-al, 6 féle rendszerrel, de semmi (IBM T41-el is teszteltem őket, hibátlanok). POST alatt szépen kilistázza az USB-s eszközöket, de a boot menüben nem jelenik meg egy sem. A BIOS-ban meg hiába van első helyre téve az USB Storage Stick, semmit nem használ. Ha nincs más bootolható eszköz, akkor sem hajlandó. Próbáltam már a BIOS reset-et, nem segített. Most ezzel mégis mit kezdjek? A szokásos UEFI kontra NTFS, vagy hasonló gond nem lehet, mivel a gép még csak hírből sem hallott az UEFI-ről.

    A másik, hogy BIOS frissítés után megszűnt működni a dual channel. Előtte működött, most meg reset ide, modulok megcserélése oda, csak single módban működik. Beállítás ehhez kötődően nincs, a gép magától dönt. Egyébként a modulok párba válogatottak.

    Esetleg van tippetek, mégis mit lehetne ezekkel kezdeni?

Új hozzászólás Aktív témák