Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • N@Body

    csendes tag

    Talán tényleg nem ér meg új témát az alábbi (mert új témának nem jött be):
    Bizonyára nem én vagyok az egyetlen, aki a "szép új" (esetünkben már nem új:ACER ASPIRE 6935 G) laptopja eSATA aljzatába eszetlenül dugdossa be a különböző dokkolókat, melyek ismerik a szabványt. Vagyis nem ismerik! Sőt befagy minden..... Mint azóta rájöttem ez azért van, mert ez egy eSata-USB kombinált aljzat! Elvileg ez egy adat-táp csatlakozó, melyre pl. SATA vinyót lehetne csatlakoztatni úgy, hogy nem kell külön tápegységgel elhozni valahonnan a feszt. Helyette egy speciális átalakító kábellel, melynek egyik fele a már említett kombó aljzatba megy, másik fele pedig egy összeépített Sata és táp csatlakozó, melyet rá lehet dugni akármilyen szabványos Sata merevlemezre (kép).
    (Igaz, hogy a képen úgy ábrázolja, hogy USB csatlakozó van, a gépoldali végen, de
    Ha ez működik, egészen praktikus és gyors csatlakozást tenne lehetővé. Milyen jó is lenne pl. egy SSD-t rábökni a noteszre, melyről akár -a benne lévőtől függetlenül- használni, bootolni is lehetne stb.. Nem?
    A gond az, hogy nem igazán lehet ilyen csatlakozó kábelt kapni. Csak egy külhoni oldalt találtam a neten, ahol egyetlen ilyen csatlakozó típust lehet kapni (www.newmodeus.com -ahonnan a kép is van-) durván 20 $-ért, melyhez még kb. 8-35 $ a "fuvar" attól függően, hogy milyen extrákkal felszerelt csomagküldésről van szó. Ezt kicsit furcsának tatom, már csak azért is mert a fent említett noteszem kb. másfél éves, melyen ilyen szabvány aljzat virít, de használhatatlan a kábel hiánya miatt. Mert ugye ilyet nem adtak hozzá......
    Várom szíves észrevételeteket..

    [ Szerkesztve ]

  • N@Body

    csendes tag

    válasz ffodi #17995 üzenetére

    Túl sok minden nincs róla, a neten is alig találni valamit. Csak egyes márkaspecifikus leírásokban van ez-az. Olyan kábelt, melyen rendes sata vég van táppal, egyelőre csak USA-ból, vagy TAIWAN-ból lehet beszerezni.............. :F
    Asszem nem lesz más megoldás..... tengerentúlról kell rendelni, ha most kell.......

  • N@Body

    csendes tag

    válasz poross #17997 üzenetére

    Üdv!
    Igen, mikor rákerestem nekem is kijött a VERBATIM külső HDD-je. A termék leírása kicsit félrevezető, mert mikor a részletes lírását néztem, ez egy külső táppal ellátott normál eSATA és USB csatlakozóval ellátott egység. A keresett "POWER eSATA" csatlakozást ill. összekötő spageszt azonban ezen sem találtam... :(

  • N@Body

    csendes tag

    válasz Pulsar #17996 üzenetére

    Szia!

    Kíváncsi vagyok, hogy az általad említett új HP gépekhez adnak-e kábelt és arra is, hogy milyet! Azért firtatom kicsit ezt a kérdést, mert az általam másfél éve vásárolt ACER 6935 G laptopon már van ilyen csatlakozó és használni is szeretném, de kábel sehol. Sőt, a mellékelt doksikban sem volt semmi utalás, még az sem, hogy van rajta ilyen! Lehet ez is megelőzte kicsit a korát...

Aktív témák