Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • 9nmj9

    csendes tag

    válasz eketomy #34781 üzenetére

    Tegnap az Aida64-el sikerült megnéznem, volt hogy 1500 Mhz-et is elérte a proci sebessége, de ez még mindig elmarad a 2.3-tól, amire én számítottam. Gondolom, hogy ez az emelés-dolog függ attól is, hogy mennyire meleg a cucc, illetve mennyire van leterhelve mind a négy mag, mert mintha azt írogatnák a tesztelők, hogyha egy csak-egy két mag megy max sebességen, a többi pedig nem, akkor engedi jobban megemelni az órajelet. Hát nem tudom, én akármit indítottam el, mindig négy mag dolgozott.. A videókártya tipusa pedig:
    Radeon HD 6520G + Radeon HD 6470M
    Tipus:
    Radeon HD 6540G2

    Csak azért furcsállom ezt a memória dolgot, mert amikor az asztali gépemen RAM-ot bővítettem, 32 bites windowsnál írta ezt a telepítéses dolgot: (4Gb telepítve, 3.5 Gb) használható. Később tudtam meg, hogy a windows 64 bites verziója kezeli csak a 4Gb-nál nagyobb memóriákat, és mivel nekem 500 Mb-os videókártyám volt, így az az 500 Mb a gépem ramjából elveszett, mert az összesített memória meghaladta a 4 Gb-ot. .
    Bios-ban egyébként az órajel-emelés dinamikus-ra van állítva, szóval elvileg tényleg működnie kellene, csak lehet, hogy többet vártam tőle, mert jelenleg 1400Mhz, illetve 770 Mhz között mozog a sebesség, én pedig arra számítottam, hogy 1400-2300-ig fog...

Aktív témák