Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    Sziasztok!

    Navon N490-et vesztegetnek a M*tro-ban 17600 Ft-ért, lásd 15. o.: [link].
    Elvileg iGO8 Mo. térképpel adják.
    Ez megéri ennyiért?

    Előre is köszi! :R

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #2696 üzenetére

    Bocs, most véletlenül végül a nettó árat írtam be.
    Tehát korrigálom magam, bruttó 22 ezer Ft kereken. Ennyiért megéri, vagy van jobb vétel?

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz formasu #2699 üzenetére

    Rendben, köszi! :K
    A Wayteq jóféle?
    Van abból, vagy bármi jóból hasonló árkategóriában ajánlott GPS?

    Ja, és tudom, hogy furcsa kérdés, de olyan esetleg nincs, amit akár vizen is lehet használni navigációra? Tehát például mutatná, hogy egy kishajón épp hol járunk a Balatonon. Vagy ennek semmi köze hozzá, és ez már egy tök más árkategória?

    Köszi! :R

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz formasu #2705 üzenetére

    Szia!
    Először is bocs, hogy csak most válaszolok, és köszi, hogy írtál! :R

    Hát megnéztem, ennek a Garmin Vista HCx-nek valóban elég húzós ára van (55k+). Tulajdonképpen azonkívül, hogy a kijelző eltérő, meg vízállósága is, van még valami igazán releváns különbség az autós GPS-ekhez képest? Gondolom még az elérhető térképszoftverek mennyisége/minősége is eltérhet... De megmondom őszintén, nem igazán értem, az autós GPS miért nem tudja megmondani a koordinátákat mondjuk a Balatonon... :B

    Azt láttam, hogy ez az általad említett Garmin tényleg nagyon profi, meg mindenhol csupa pozitív értékelést kapott, de ennek az ára már jóval magasabb a rászánt keretösszegnél. :( Nagy előnye, hogy mindenféle szempontot mutat, amit nem tudom, az olcsóbb kategóriájúak mind tudnak-e (pl. magasság, mozgás átlagsebessége, max. seb., mozgási idő, állás ideje, össz. megtett út, napi km; barométer pl. gondolom nyilván nincs az olcsóbbakban; 50 útvonalmemória, stb...).
    Viszont azt néztem még, hogy a kijelző felbontása viszonylag gyengusz (176 x 220 pixel), a WayteQ x950BT-HD-nél jóval nagyobbnak és szebbnek is látszik a kijelző (eleve mérete 5", a felbontás 800 x 480 px), ami mondjuk a láthatóság szempontjából végül is szintén nem mindegy. (Pl. ne kelljen hunyorogni az autóban, hogy hova is kell menni. :D)

    Ez az általad ajánlott WayteQ 950 nagyon tetszetős, de akkor azt mondod, ez egyáltalán nem alkalmas vízi használatra? Igazából vízen biztos, hogy egyelőre csak belföldön használnánk - konkrétan Balatonon, tuti nem fogunk más vízre menni hajóval (legalábbis azzal, ami ott van :) ). Autózni meg csak Európában fogunk (térkép jár hozzá?).

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz formasu #2713 üzenetére

    Szia formasu!
    Nagyon köszönöm a válaszaidat! :R Bocsánat, hogy most válaszolok, kicsit el vagyok úszva mostanában a melóval.
    Teljesen meggyőzött a válaszod, és mivel úgy tűnik, elsősorban hajózási célokra kellene (vagy akár horgászáshoz, hogy visszataláljunk, ahogy írtad is a példát később), ezért végül úgy döntöttünk, megvesszük. :K
    Eddig eléggé tetszetősnek tűnt, de még sajnos nem igazán volt időm próbálni. Ajándékba lesz, majd fater próbálja, ő fogja aktívan használni.

    De csak hogy üröm is vegyüljön az örömbe, mutter megrendelte, majd átvette az Electrobox-tól kiszállított cuccot, de sajnos utólag vette észre, hogy bár megkapta a szállítólevelet és a számlát, de garancialevelet nem csomagoltak bele... :W Ilyenkor mi van? Írt nekik, meg próbálta őket elérni telón (bár azt mondta, lehet, hogy talán már későn telefonált, nem voltak ott), egyelőre nem sikerült. Holnap újra próba. Gondolom a számla nem igazán elég... A számlára ez a cég van ráírva, mint forgalmazó.
    Igen, meg kellett volna nézni átvételkor, meg talán nem ettől a cégtől kellett volna rendelni, de most már mindegy... Ezt írják a garanciális részről a korábbi visszaigazoló levélben (nyilván automatikusan kiküldött levél): "Garanciális ügyintézéshez a vásárláskor kapott eredeti számla vagy másolatának leadása szükséges. A terméket leadhatja vagy elküldheti a kapott számlán látható címre."
    Most akkor ezek szerint a számla is elég lehet? :U

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz formasu #2741 üzenetére

    Felhívta mutter a Garmint, azt mondták, nem ismerik a céget, valószínűleg nem magyar, mert ugye magyar cégeknek kötelességük magyar nyelvű kézikönyvet és garanciajegyet is mellékelni... :W (hát persze, hogy magyar kézikönyv sincs hozzá, ami külön megvéve rohadt drága, mint azt a Garminnál elmondták...) Hát az átvételre és a megfelelő bolt kiválasztására is biztos, hogy jobban kellett volna figyelni... de utólag már mindegy. Szóval ha nem válaszolnak, akkor valószínű, hogy ezt megsz×ptuk, és reménykedhetünk, nem lesz baja 1 éven belül. (asszem annyi a garancia általában rá) Nyilván nem véletlenül volt ennyivel olcsóbb, mint a hivatalos 70k körüli ár.
    Van valami beépített térkép, az nem tudom, pontosan melyik, ez a CD járt még hozzá, de mondjuk ez inkább PC-s szoftver útvonalak átvitelére, ha jól látom. De a dobozon feltüntetett dolgok szerint nem is kellene extrát tartalmaznia; amúgy úgy tudom, az, ami jár hozzá, az az "Atlantic alaptérkép".
    Javíts ki, ha rosszul tudom, és kellett volna még járnia hozzá valaminek!
    Te mit kaptál a csomagban?

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz formasu #2743 üzenetére

    Hali!
    A vásárláshoz nincs semmi közöm (nem én intéztem a rendelést, átvételt), de tulajdonképpen ez most már nem is számít. Persze, sz@rügy, én valszeg nem rendeltem volna tőlük, eleve bizalmatlanságból nem rendelek olyan cégtől, akiknek konkrét fizikai címe nincs is (ahova lehet menni asztalt csapkodni, ha gáz van), csupán webshopja, mert így könnyen el lehet tűnni. De mondom, már mindegy, inkább a megoldást kell keresni.

    Nem, sajnos nem magyar nyelvű a szoftver. Most nővérem bement ahhoz a Luxmedhez (pont a környéken dolgozik, én nyitvatartási idejükben nem tudok elszabadulni melóból), beszélt egy ottani csajjal, valami ügyintézőféle volt, aki persze konkétan semmihez nem ért, de pampogás nélkül adott egy garancialevelet. Na de most utólag nem igazán értem, hogy mire adott, mert tudtommal annak konkrét cikkszámhoz és egyebekhez kell kötődnie az adott konkrét terméktől függően, maga a készülék (és a doboza) meg akkor nem volt ott. Azt is mondta, hogy szól a főnökeinek, akik küldeni fogják a kezelési útmutatót e-mailben. Na ez még nem jött azóta sem...
    De a garanciáról egyébként azt mondta, a számla alapján simán intézhető.
    Az alapján viszont, amit írtál, hogy a szoftvernek is magyarnak kellene lennie, meg elméletileg magyar térképnek is járnia kellett volna hozzá, újból bemegy holnap kicsit pampogni. Mondani fogja nekik, hogy ha továbbra sem lesz elérhető a cég telefonon, akkor tényleg Fogyasztóvédelemhez fordulunk, akármilyen bonyolult legyen is. Ez olykor be szokott válni (ha nem, tényleg az lesz).

    USB-kábelt amúgy adtak hozzá.
    A térképtelepítésnél meg persze rendesen utánanézek, hogyan is kell, azért remélem nem lesz gond, biztos vannak erről jó leírások.

    Konkrétan egyébként milyen két magyar térképről van szó, amiknek járnia kellene hozzá, tudsz valami linket küldeni róluk? Köszi! És az összes eddigi válaszodat is! :R

    U.i.: ha nem gáz, a MapSource kezelésit is megköszönném, ha el tudnád küldeni... :B

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz formasu #2760 üzenetére

    Jó, hát nyilván mindig lehet jobb ajánlatot találni, de most nem azon fogok keseregni, hogy másnak mennyivel jobb... :D
    Most megnéztük kicsit jobban a készüléket, és van benne magyar nyelv választható módon a beállítások között (ahol logikus), tehát BENNE VAN ALAPBÓL!! Ez amúgy neked nem tűnt fel, hogy a tiédben is választható vagy 10-féle nyelv? :) Gondolom amikor Te vetted, annyi volt a különbség, hogy neked eleve átállították magyarra, neked nem kellett foglalkozni vele.
    Kicsit beparáztattál, ezek szerint nem kellett volna ennyire fosnom a dologtól... :D

    Köszi a MapSource használatit, amit küldtél itt is! :R Ez gondolom valami "maszek" használati útmutató, nem hivatalos.

    Te kaptál a készülékhez egyébként valami komolyabb magyar használati útmutatót is? Ilyen normális "könyvalakút", vagy hasonlót?

    Szerk.: boldog karácsonyt! :)

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz formasu #2763 üzenetére

    Hali!

    Köszi az eddigi segítséget!
    Angol használati útmutatót és egyebeket is (így a MapSource alaptérképet, stb.) kaptunk, egyedül a magyar használati útmutató, ami nagyon hiányzik, de majd még megyünk a forgalmazóhoz asztalt csapkodni, hogy azt márpedig kérjük. :)

    Azóta haladt a dolog: raktunk egy 4 GB-os microSD-kártyát a Garmin eTrex Vista HCx-be, felraktam rá egy NaviGuide Hungary 6.31beta-t, és eddig úgy tűnik, minden rendben megy vele, részletesen látszanak a települések, meg a kikötők is, és útvonalat is terveztettünk már vele! :K
    Majd ha még van kérdésem, jövök! :B

    Köszi még egyszer mindent, és BÚÉK! :R
    Persze a fórum többi olvasójának is BÚÉK!

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz formasu #2785 üzenetére

    Majd változtatok, ha bármi problémát észlelek vele kapcsolatban... :)
    Amíg nincs para, addig nem zavar, hogy oda van írva, hogy beta. :D
    Inkább örüljünk, hogy eddig nincs gond.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák