Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Hasek

    Közösségépítő

    válasz ViTaZi #5749 üzenetére

    A betűtípus pontos neve: Courier New.

    A másik kérésednél nem értem, hogy pontosan mire is gondolsz. :F

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. H

  • Hasek

    Közösségépítő

    válasz krisztyann #5752 üzenetére

    A forrásképekkel lehet a gubanc. Vagy áthelyezted őket/áthelyeződtek, vagy szimplán megsérültek. Vírusirtó van a gépeden?

    Üdv. H

  • Hasek

    Közösségépítő

    válasz jorden06 #6861 üzenetére

    Nos, ha word-ről van szó, akkor azt itt találhatod(a példák, a 2003-as verzió esetén pontosak)

    [link]

    Ha excelről(szintén 2003-as verzió), akkor azt két helyen is:

    [link][link]

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. H

  • Hasek

    Közösségépítő

    Egy egyszerű kérdésem lenne. Tudom a választ, de azért ott van a "mi van ha mégse" érzés a fejemben.

    Volt egy konfigom az alábbi cuccokkal:
    Asus A8N-SLI
    AMD Athlon 64 3200+ (hűtés: Zalman CNPS7700(Alcu))
    2*512MB DDR1
    HIS Radeon X800 XL IceQII
    LG DVD író
    120GB Maxtor(sata) + 40GB Seagate(ata)
    400W Codegen

    A leírt rendszer tökéletesen működött. Vettem viszont új alkatrészeket:
    Gigabyte GA-M68MT-D3 (rev.2.3)
    AMD Athlon II X2 250 (3000MHz / 2Mb / 65W) (hűtés: gyári)
    Kingston KIT 2x2Gb 1333Mhz
    Asus EAH3850 256MB/256bit
    LG DVD író
    120GB Maxtor(sata) + 40GB Seagate(ata)
    400W Codegen

    A gondom, hogy ebben a formában az EAH3850 nem működik. A gép elindul, de csak az alaplapi IGP-t ismeri fel(tehát ha arra dugom a monitort, akkor fut rendesen). Ha beteszem ugyanebbe a gépbe a régi X800XL-t, akkor azt felismeri és megy. Ha beteszem az EAH3850-t a régi konfigba, akkor ott az is megy, rezzenéstelenül.

    A tippem: kicsi a 400W-os táp, és a EAH3850-nek már nem jut nafta. Jól tippelek?

    Amit tudni kell a két kártya közti fő különbségről(mármint ami a tápot illeti). Az XL800XL nem igényel külön csatit a tápból. Beéri a PCI-E-n keresztűl kapott kakaóval. Az EAH3850 már kéri a plusz energiát a 6pin-es csatin keresztűl.

    Valamint ilyet tervezek venni: Gigabyte Superb 550W (GE-P450P-C2

    Gondolom, ha valóban a tápom kicsi, akkor a tervezett táp már elegendő lesz.

    Üdv. H

  • Hasek

    Közösségépítő

    válasz AssAssynn #38495 üzenetére

    Csak két lehetőség van BIOSban. Vagy csak IGP, vagy amit Lenry is írt, hogy lekapcsol az IGP, ha VGA-t tolok a gépbe. Meg akkor az X800XL sem működne.

    Lenry @ Jim-y: Hallottam a Codegenek rossz híréről. Igazából az enyém eddig(5 éve) tökéletesen kiszolgált, tehát panaszra nincs okom(lekopogom).

    Viszont ha valamiért nem a táp(igazából reménykedem hogy az, mert így jövök ki a legjobban), akkor mi lehet a gond? Nekem is csak ennyi az infom nagyjából, amennyit leírtam. Ha az EAH3850 bizonyítottan nem rossz, hiszen aktívan használtam az előző konfigban egy darabig, illetve ha az új alaplap meg tökéletesen kiszolgálja az X800XL-t, tehát a deszka is elméletileg jó, akkor hol máshol lehet a gond?

    tápcserére egy 11k szántam nagyjából. Most garisan tudnék venni Gigabyte SuperB 550W tápot 10,5k-ért.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. H

  • Hasek

    Közösségépítő

    válasz Lenry #38507 üzenetére

    Nos akkor. Kölcsön tápot nem nagyon tudok szerezni, de most hogy így átgondoltam, felesleges is. Így is úgy is kell új tápot vennem(ha nem most, akkor később), ugyanis a régi gépemet is üzembe szeretném helyezni, csak ahhoz még ugye kell a táp és a vga(x800xl), amiket most is használok. Ha meg nem a táp a rossz, akkor úgy is megszívtam, mert vagy az alapnak, vagy a vga-nak(3850) mennie kell(addig meg marad az IGP). Jó, persze más alternatívát is ki lehetne találni, de most azt a kis időt kibírom IGPvel(bár ne legyen így).

    Üdv. H

  • Hasek

    Közösségépítő

    válasz AssAssynn #38511 üzenetére

    Köszönöm a felajánlást, igazán rendes vagy. :R

    Viszont új tápom mindenképpen lesz a napokban, tehát nincs kölcsöntápra szükségem.

    A témához: Egy érdekes jelenségre lettem figyelmes. Nekem nincsenek spéci szerszámaim, amivel megtudnám nézni egy táp kondícióját, viszont ventillátorom az van. :D

    Most ez egy elég barbár leírás lesz a látottakról, tehát a szakzsargonhoz ragaszkodók most fogják meg a mellettük ülő kezét, mert nem lesz egyszerű.

    Tehát. A tápból ugye kijön egy halom vezeték. Van egy ág, amin 2db 4pines molex csati van. Ezt az ágat alapból nem használom, kivéve ha a 3850 üzemel, mert az igényli a 6pines csatin keresztűl a plusz naftát(itt egy átalakító lép a színre, ami most értelemszerűen nincs a gépben). Csatlakozóhiány lévén, nem tudtam máshonnan adni neki csatit, mint az említett helyről.

    Most úgy áll a dolog, hogy rákötöttem erre az ágra 2db ventit(1venti/molex csati). Ezek működnek alapesetben, azonban ha működésközben mondjuk megfogom óvatosan a vezetéket, és egy kicsit megmozdítom(változó, hogy milyen irányú mozdulásra reagál), akkor a ventik leállnak. Ha megtartja a vezeték azt a pozíciót, ami alatt leálltak a ventik, akkor úgy is maradnak, tehát onnantól nem mozdulnak. Ha olyan pozícióba kerül a vezeték, ami(nem is tudom, hogy fogalmazzak) számára szimpatikus, akkor működnek a ventik.

    Tudom azt mondtam, hogy "mindegy, úgyis kell új táp", de azért még mindig nyugtalan vagyok egy kicsit a dologgal kapcsolatban. Mert valóban kell új táp, de most perpill nem kéne új deszka, sem új vga, tehát ennek nem örülnék. A leírtak alapján mit mondtok?

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. H

  • Hasek

    Közösségépítő

    válasz AssAssynn #38530 üzenetére

    Nem a megfogás a lényeg, hanem a mozgatás. Tehát ha megmozdul a vezeték, és nem tudom... tehát első ránézésre random, hogy mikor jön rá a dolog. Persze nyílvánvaló, hogy fel kell vennie valahol egy adott pozíciót, csak még az nem tiszta, hogy hol és milyet. Meg mint írtam, 2 molex csati van az adott ágon, és ezekre aggattam 1-1 ventit.

    A hozzászólás írása közben viszont sikerült olyat produkálnom, hogy csak az egyik venti állt le, míg a másik közben ment.

    Üdv. H

  • Hasek

    Közösségépítő

    válasz AssAssynn #38534 üzenetére

    Oké ez tiszta. Viszont akkor ez nem okozhatja a vga-val a gondot. Vagyis hát okozhatja, de nem ez a legfőbb probléma. Most kipróbáltam, hogy egy másik, biztosan jól funkcionáló ágra csatlakoztattam a 3850-et. Azzal sem ment. Viszont most tűnt fel, hogy a speaker sípol. Igazából nem is sípolás, inkább ilyen kattogás féle. Ilyen nagyon halk "tak-tak". Így duplán és 4-5x egymás után. Award biosom van és a legkézenfekvőbb leírást lentebb bemásolom. A többi ilyen "2 rövid", meg "1 hosszú 2 rövid", meg ilyenek, tehát csak ebbe fér bele a 4 "tak-tak":

    Ismétlõdõ rövid hangjelzések - Problémák adódtak a tápegységgel.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. H

Aktív témák