Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • TAKÍÍ

    tag

    Hello

    Én az írható CD -kel kapcsolatban kérdeznék. Ebből kéne marketing kutatást készítenem. NA most amiért ide írok az a szekunder kutatási rész vagyis magyarul ami interneten (meg persze könyvekben) megtalálható.
    Ami igazán érdekelne azok "eladási adatok" hogy mennyi írható CD fogy Magyarországon stb... Na mielőtt megkérdeznétek igen gugliztam, de például csomó adatot zenei CD ről meg DVd ről találtam , de nekem az nem jó.
    Nekem csak az írható CD ről kéne valami, ami már eléggé régi termék.......
    próbáltam a KSH t de ott meg elveszek és egy rakás mindent kidob a találati listába.
    NA szal valami statisztikák érdekelnének és gondoltam hátha itt valaki kapásból tud rgy két ilyen oldalt. Ja külföldi adatok is jók ha vannak....
    NA szóval please Help Bármi építő jellegű ötletet szívesen fogad (esetleg dogát is: :DD )

    JA és kerestem topikot a kérdésnek, de nem nagyon találtam

  • TAKÍÍ

    tag

    Na gondba vagyok? A kérdésem miért olyan olcsóak a neten a CD k meg a DVD míg a boltokban olyan bazi drága. Az egyik netes e boltban ezt találtam. Ha jól értem ezeken nincs szerzői jogdíj ezért én magánszemélyként meg se vehetném vagy mi?

    Szerzői Jogok

    A jelenleg hatályos jogszabályok értelmében, a kereskedelmi forgalomba hozott, továbbértékesített üres adathordozók után jogdíjat kell fizetni! Azok a magánszemélyek, akik magáncélú felhasználásra, külföldi forrásból vásárolnak adathordozót mentesülnek a díj megfizetése alól! Minden kérdéses esetben az Artisjus által meghatározott díjak érvényesek! Az üres adathordozó után fizetett jogdíj, nem mentesít a kép-és hanganyagok, szoftverek és egyéb liszensz köteles termékek másolására és értékesítésére érvényes díjak megfizetése alól!

    Adathordozó tipusú termékeink ára szlovákiában megfizetett jogdíjat tartalmaz. Ezeket a termékeinket vállakozások számára kizárólag viszonteladói, nagykereskedelmi programunk keretein belül értékesítjük és számlázzuk!

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz Xarina #18143 üzenetére

    Nah hát ez az. Erre én is rájöttem. Más mondta hogy csak azért ilyen olcsó mert nincs kokrét boltjuk csak netes és bérleti díj meg anyám kinnya.....de nem.

    valszeg kint Szlovákiában megveszed olcsón olcsó jogdíjjal de itt Magyarországon magánszemélynek nem adhatnád el, mert ahhoz meg kéne fizetni a magyart is....de ez van benne a szövegben is....

    "Azok a magánszemélyek, akik magáncélú felhasználásra, külföldi forrásból vásárolnak adathordozót mentesülnek a díj megfizetése alól!"

    Tehát ez az jelenti hogy ez az "e bolt" Szlovákiában van bejegyeztetve........ és így külföldi forrásnak számít vagy mi????

    Csak érdekesség képpen.......kiváncsi vagyok ........most kéne magyarázatot adnom arra a beadnadómba hogy mégis miért ilyen olcsóak az internetes cd k és miért olyan drágák máshol.......boltokban

  • TAKÍÍ

    tag

    Na van adva egy gép rajta Win XP. Lényeg hogy most ezt használná húgom is és mivel nincs időm adtok mentésével és törlésével töcskölni, ezért gondoltam csinálok neki egy felhasználói fiókot. Úgy gondoltam hogy ilyenkor nem fog látszódni semmilyen adat ami az én gépemen van, de ez nem jött össze.
    A lényeg hogy például elrejtem vagy jelszóval védem le a többi mappát az ő fiókja elől de nem tom hogyan kell. :W :W :W
    Láttam ilyet hogy fájlok saját használatúvá tétele meg hasonló, de nem akar működni

    ez biztos nem olyan nehéz valaki mondjon már valamit

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz L3zl13 #18394 üzenetére

    Na Win prof és nem home viszont cs Sp 1 nincs rajt az sp 2 na most eza saját használatúvá tétel szürke.. Ami küldtél link az jó csak azt nem értem hogy hol lehet megnyitni ezt akis párbeszédablakot (az kéne nekem) amiben minden biztonsági opciót lehet állaítani.
    Ha jól értem Profon nekem ezt simán kéne tudnom állítani de hogy
    "csak ki kell kapcsolni az egyszerű fájlmegosztást." Ezt hol kapcsolom ki?
    Nincs biztonság fül.......

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz TAKÍÍ #18397 üzenetére

    NA letöltöttem a programot valamit baromkodtam vele, nem tom hogy jót-e? lecserélt egy win32 es fájlt.... :F a lényeg hogy azt a setup inf fájlt nem nagyon találtam benne így valmi setup fájlt cseréltem.
    NA most fontos infó én rendszergazdaként vagyok benn húgom pedig korlátozott fiókban és most jön a vicc....ugyanis ha az ő fiókjába lépek be ott látom a biztonság fület, de változtatni nem tudok rajta, mert nincs rá jogosultságom
    Rendszergazdaként amikor/ahol ezt megtehetném ott meg nincs biztonsági fül.. :W :W :O

    Most látom csak hogy írtál..

    Áhhh ez az most már van kössz....

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    A probléma a következő: Én rendszergazdaként felhasználói fiókkal vagyok bejelentkezve,
    Míg a másik illető korlátozott fiókkal . NA most a cél hogy elérjem hogy ez a másik fiók ne lásson bizonyos mappákat a gépen. NA erre van a biztonság fül a mappa tulajdonságánál.
    Ez meg is van csak az probléma, hogy nincs ott másik fiók :W csak olyan van hogy Felhasználók csoport. :W NA most tulajdonképpen ha a felhasználók csoportot letiltom akkor magamnál is letiltom a mappát amit nem akarok. Viszont utána mivel én vagyok a rendszergazda vissza is hozhatom. Csak ez elég körülményes mivel miden almappában újra be kellet állítanom az engedélyt és volt olyan ahonnan már nem tudtam. :O Mindegy...

    Hogyan lehetne elérni azt hogy a másik (korlátozott) felhasználói fiók ott legyen a biztonsági fülön? És azt kiválasztva csak annak választhassam ki a különböző engedélyeket?

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz #65675776 #18522 üzenetére

    Igen igen........ én is arra gondoltam, de ami utána jön nekem az kínai: Adja meg a tartomány nevet meg objektumok és lényeg én úgy gondoltam hogy a windows magától "látja" a másik fiókot és én csak kijelölöm, de nem. Be kellet írni a felhasználó fiók nevet valami kis párbeszéd ablakba azt rögtön fölvette és most úgy néz ki hogy működik.

  • TAKÍÍ

    tag

    Tudnátok mondani egy olyan programot ami jól megformázza a winyót?
    tudom van Windows on belül DE a gond az:
    a formázandó winyót berakom a gépbe ott leformázom sikeresen, majd amikor visszakerül a helyére és újratelepítem a gépet, az XP telepítőjében is nyomtam egy formázást és ott hibát ír ki, hogy valamit nem tud törölni.
    Szal kéne valami jó kis progi ami lehetőleg mindent leszed a winyóról.

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz moha21 #20506 üzenetére

    [link]

    Na most én konkrétan ilyen törlő formázó programokra gondolnék, mint például a linkben lévő program.(asszem az ilyen). Csak nem tudom melyik a jó..... de ha a windows a legjobb akkor nem variálok....

  • TAKÍÍ

    tag

    Na Kazetta (analog hang) digitalizálásáról van szó.

    Hangkártya: Audigy 4 (jo félé annó ilyet csinááltam már vele és erre acélra nekem megfelelt)
    Gép: régi AMD 2600 Barton Xp vel

    Na a baj az hogy nincs két kazettás deckem hozzá, hanem egy Hifi van csak AUX kimentettel.( régen egy decket rákötöttem a Line in re és a többi helyre pedig egy 5.1-es hangfalat. a gond az hogy a deck tönkrement :( )

    Jelenleg:Hangkártya gépben feltelepítve minden progi minden driver.
    1) A hifi aux kábelét ha a (zöldbe)a két front csatlakozóba dugom akkor van hang ez oks.
    2) a Kábelt rádugom line inre és semmi.........néma, teljesen mármint a felvett anyag.....
    pedig mindent megnéztem........ mixer........speaker beálítások......

    3) Na szerintem valamelyik kábelt rossz helyre dugom csak nem tom hova kéne ........rég csináltam már ilyet.....mi lehet a gond....??

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz TAKÍÍ #37675 üzenetére

    NA hát akkor válaszolok a kérdésemre, mert elég nagy lámaság....tehát a hifin nincs OUT JACK és én az AUX kimenti kábelt dugdostam a hangkártya LINE IN jébe...... :W :W :W :)) :)) :))

    Ennyi... Éreztem én, hogy itt valami nem stimmel..... :DD de nem baj megoldódott
    A lényeg ugye, hogy a hifi fülhallgató részét kell összekötni a a hangkarival mer az a kimeneti...

    NA akkor itt a kérdés: Mennyire jó ha így veszek fel? Mármint egy fülhallgató kimenettel?
    Ha egy jó kétkazettás magnó deckről vennék fel? az mennyivel lenne jobb.....????

  • TAKÍÍ

    tag

    Na a kérdés az elektronikai hulladék....
    Lenne egy csomó ilyen régi dolgom amit kidobnék, csak azt nem tom hova...
    Nézelődtem a neten mielőtt még googlit ajánlanátok: Nedobjaki.hu avagy (elektro cord)
    Namost ennek a cégnek a honlapján utána néztem a gyüjtőpontoknak, Viszont van vele problémám. Az hogy ezek többnyire különböznek. pl én két tápot akarnék kidobni,de ahova kiakrtam dobni, ott csak ilyen kisebb elktormos készülékek voltak feltüntetve: pl Távkapcsoló mobil meg stb.
    Másodrészt lenne két régi CRT monitorom: ezek meg be se férnének a kis dobozokba...Szal azt hova? Azokat csak ilyen hulladék gyűjtő udvarokba lehet???

Aktív témák