Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Iam The Ghos

    csendes tag

    Sziasztok!
    Nézegettem a fórumot, de nem találtam megfelelőbb topicot, remélem itt is jó lesz. Ha esetleg lenne egy, a kérdésemhez közelebbi topic, akkor szóljatok. :)
    Szóval, próbálok minden infót összegyűjteni a problémámhoz.

    Február közepén vettem egy új gépet a következő konfiggal:
    MSI P55-CD53 (MS-7586)
    Intel Core i5 650
    2x2GB DDR3 RAM (OCZ Platinum-12600)
    Radeon HD5850 1GB
    550W táp
    Windows 7 64bit

    Eleinte a következő gondok merültek fel:
    - Random kékhalál. Volt, hogy játék közben, de volt, hogy simán netes böngészésnél is.
    - Netes böngészésnél sokszor kiírta, hogy az Internet Explorer működése leállt, ezután próbál megoldást találni a hibára, de semmi, majd frissíti az oldalt és minden megy tovább. Ez nem egy egetrengető gond, csak zavaró és volt, hogy egymásután többször is előfordult, muszáj volt újraindítanom a gépet és csak utána tudtam újra normálisan netezni.
    - Az egyik legnagyobb gondom volt, hogy teljesen véletlenszerű időközönként a játékokból kilépett. Egyszerűen megállt a kép, kidobott az asztalra, kiírta, hogy a program működése leállt, Windows keresi a megoldást, persze semmi eredmény és ezután kapcsolhatom be a játékot. Hogy ez a hiba mikor fordult elő, az játékokként változott: Mass Effect 2-ben ritkábban, általában ha megállítottam a játékot harc közben, hogy valamilyen taktikával támadjak; Star Wars: Unleashed Force-ban viszont sokszor 10 percnél tovább nem is tudtam játszani, mert állandóan kidobott.

    Egy másik fórumon érdeklődtem erről a hibáról, ott esetleges Ram gondra gyanakodtak. Lefuttattam egy Memtest nevű progit, 2 hibát talált. Ezután jött a kísérletezgetés a 2 Ram-al, hogy melyiknél mit produkál, cserélgettem őket és külön-külön és együtt is teszteltem őket. Még most se tudom, hogy valóban gond van-e valamelyikkel is. Lefuttattam a Memtest-et többször is, 2-szer 10-10 órás Prime95 tesztet és a gépről indítható Ramtesztet is többször hosszabb és rövidebb időre (ami F8-al a "Számítógép javítása" menüről indítható), de mindig más adatokat kaptam. A Memtest és a másik Ram tesztelő hol talált problémát, hol nem. Egyszer leteszteltem az egyik Ramot, talált hibát, majd kicseréltem, aztán újra visszaraktam, újra teszteltem, akkor már nem talált. Szóval fogalmamsincs, hogy tényleg van-e gond velük és ha igen, akkor melyikkel és hogyan bizonyítsam (mert akkor garanciálisan kicserélném), ha egyszer folyton más eredményt kapok. Prime95 pedig semelyik alkalommal nem írt ki errort.

    A mostani helyzetem: a sok Ram cserebere után most mindkettő be van téve, úgy 1 hete csak 1 kékhalál volt, a netezés közbeni állandó leállások is megszűnni tűnnek, azonban most előjött egy újabb nagyobb gondom. Játékok közben most már nem kidobál az asztalra,hanem kikapcsol a monitor, az összes ventillátor maximumra felpörög, ezután pedig semmi mást nem tudok csinálni, mint újraindítani a gépet. Igen, ez a probléma is elég random-szerűen következik be, egyes játékokkal tudtam játszani 1-2 órát, másokkal 5 percet sem. Videókártyára gyanakodtam, esetleg túlmelegszik, de figyeltem, maximum 70 körülire melegszik fel és mondom, van, hogy 5-10 perc után ezt műveli, az alatt pedig nem melegedhet fel annyira. De másik fórumon mondták, hogy ez a maximum 70 fok nem jelent semmit, Én nem értek hozzá.

    Szóval, van bárkinek bármi ötlete, hogy mi okozhatja ezt a teljes instabilitást és mit tehetnék a megoldásának érdekében. Főleg az utóbbi leírtakra keresnék megoldást. Igazából elég kezdő vagyok a témában, így tessék noobként kezelni, minden segítséget nagyon megköszönök! :)

  • Iam The Ghos

    csendes tag

    válasz moha21 #4051 üzenetére

    M-tech 550W.

    Vírus se lehet szvsz, nagyon sokszor lefuttattam már a Norton Antivirust, Malwarebytes-ot és egyéb tisztításokat (Ccleanert, lemeztöredezettsémentesítőt, lemezkarbantartót...), semmi veszélyes objektumot nem találtak. (Tűzfal pedig mindig be van kapcsolva.)

  • Iam The Ghos

    csendes tag

    válasz FRENK1988 #4057 üzenetére

    Mért, ez rossz márkának számít? Csak azt nem értem, hogy mért most kezdett lenni gond vele, hisz az elmúlt másfél hónapban nem jelentkezett ilyen hiba.
    És akkor pontosan mit ajánlanál, mi lenne megfelelő egy ilyen konfigurációjú géphez?

    [ Szerkesztve ]

  • Iam The Ghos

    csendes tag

    válasz FRENK1988 #4064 üzenetére

    Oks, köszi. Még annyit, hogy az nem okozhat gondot, hogy "csak" 460W-os? Nem kell több a rendszernek? (Sry, nem különösebben értek ehhez.)

  • Iam The Ghos

    csendes tag

    válasz Qru #4068 üzenetére

    Oks, köszi, azért előtte akkor majd még próbálkozok egy tápcserével, hogy úgy mi a helyzet.

    De még így is picit aggódom, hogy ez esetleg nem oldja meg a gondot, hisz csak volt valami a Ram-al, ha olykor hibát jeleznek, nem? :F

  • Iam The Ghos

    csendes tag

    válasz FRENK1988 #4073 üzenetére

    Mint mondtam elég kezdő vagyok a témában, de ha elmondod, hogy hogyan csináljam és mennyit...:D

    [ Szerkesztve ]

  • Iam The Ghos

    csendes tag

    Üdv!

    Néhány hete vettünk Norton licenszet, ami 3 gépen használható fel. Most úgy tűnik, hogy az egyiken újra kell rakni a Windowst. Ezzel kapcsolatban lenne a kérdésem, hogy a reinstall után újra felhasználható ugyanazon a gépen a Norton vagy a Windows újrarakása miatt már nem?
    Illetve az is lehet, hogy nem ugyanazt a Windows-t tesszük fel újra, hanem Win 7 64bit helyett 32bitest, szóval ebben az esetben is jó lenne tudni a választ. Előre is köszi!

  • Iam The Ghos

    csendes tag

    válasz FRENK1988 #4751 üzenetére

    Huh, köszi, ezt sok mindent megoldana most. :)

  • Iam The Ghos

    csendes tag

    Na ide is leírnám a problémámat, hátha akad itt egy Adobe PremierePro CS 4 szakértő. :D

    Nemrégiben kérdeztem, hogy betudom-e majd tölteni a fájlokat, ha az Adobe mappát átmásolom a gépem másik partíciójára. Na most gondom lenne: visszatelepítettem a PremierePro CS4-t, a fájlokat visszamásoltam a program mentéseihez, azonban így sem működik a dolog. Megnyitom a projectet, de amitől féltem, nem ismeri fel a fájlokat. Egyenként kéne az összes videóklipet betölteni, amit még el is fogadnék, de nem tudja megnyitni, azt írja a fájlok vagy nem támogatottak vagy sérültek. Természetesen semmi bajuk, a programnak megfelelő mpeg-ben van (azt is kér), de mégsem tudom betölteni. Most mit tehetnék?

    Közben újra feltettem a K-lite full codecet, ez installáláskor annyit jelzett, hogy valami gond van a PremierePro mpeg codecet érzékelő fájlaival vagy valami ilyesmi, de ezután csak kitörölte a registry-t, ezután se volt jó. Keresgéltem mi tévő legyek, ha a PremierePro nem tudja beolvasni az mpeg fájlokat, de semmit nem találtam, csakhogy telepítsem újra a codek pakot, amit már megtettem. Sima lejátszóval pedig megtudom nyitni az mpeg fájlokat, úgyhogy a programban lehet valami gond és nem általánoságban a gép codec fájlaival. A PremierePro-t újra telepítettem, hátha installálásnál volt gond, leszedtem máshonnan a trial-t, azt is próbáltam, de semmi. Már azt is megtettem, hogy ezeket a fájlokat sima aviba konvertáltam, majd egyenként azonosítottam őket a programmal, de ugyanúgy nem csinált semmit, szinte az összes clipet nem látja (kivéve az olyan fájlokat, mint mondjuk a képek).
    Nem tudom mit csinálhatnék még.

  • Iam The Ghos

    csendes tag

    Hi!
    Írtam, hogy PremierePro CS4 nem akar néhány fájltípust betölteni, azóta rájöttem, hogy valószínűleg a szervízből feltelepített codec pack tehett róla. Van esetleg valami mód vagy olyan program, ami a rendszer minden részéből, mindenféle codec fájlt eltávolít? Mert persze sima uninstall nem segített, gondolom win reinstall kéne, de van esetleg erre valami jobb módszer? :U

  • Iam The Ghos

    csendes tag

    Üdv!

    Az mitől lehet, hogy a rar fájlok, amiket ki akarok csomagolni mindig crc hibásak? Nem arról van szó, hogy rosszul töltöttem le vagy rosszul töltötték fel, ugyanis az adott fájl esetében több verzióval is próbálkoztam. Windows Commander-el lefutattam crc ellenőrzést és folyton más fájlra panaszkodott. Egyszer mondjuk az 5., 7., 28.-ra, máskor meg semmi gondja nem volt velük, hanem mondjuk a 14., 35., 36.-ra. (Ezeket a számokat most csakúgy mondtam :D) Persze próbáltam úgyis, hogy ezeket újra leszedtem, de akkor megint másra panaszkodott. Aztán úgy a 20-30. próbálkozásra valamiért sikerült és rendesen kicsomagolta, de erre semmi magyarázat nincs. Ha kisebb rar csomagokat szedek le, mondjuk úgy 10MB-nál kisebbeket, akkor nincs gond, de ha egy 5-6GB cuccról van szó, akkor nem tudom normálisan kicsomagolni. Mi lehet a probléma? (Win Rar-t használok)

  • Iam The Ghos

    csendes tag

    válasz The DJ #5748 üzenetére

    Semmi nincs húzva, minden alapbeállításon van. Igazából a memóriával már régóta gondom van, de Prime és Memtest egyszer talál hibát, egyszer nem. Így mikor szervízben volt a gépem, akkor nem is észleltek hibát, mert pont akkor nekik nem jelzett... Pedig nem ritka a kékhalál sem. Jó lenne garanciálisan kicserélni őket, de amíg nem tudom bizonyítani...

    A lényeg, hogy ezidáig a kicsomagolással nem voltak gondjaim, csak mióta elhoztam szervízből, azóta produkál ilyet. Tervezem visszavinni, csak addig gondoltam választ keresek erre a hibára. Este lefutattom újra a Prime-ot, köszi a segítséget.

  • Iam The Ghos

    csendes tag

    Üdv!
    Lenne egy fontos kérdésem:
    Egy ideig a gépen Win 7 Home Premium 64bit-es OEM (már aktivált) verzió volt a gépen, de bizonyos okokból formatálni kellett, majd utána egy 32bit-es Ultimate verzió került a gépre és az van most is. Szeretném azonban újraformatálni a Windows partíciót és utána az eredeti 64bit-est visszatenni. A kérdésem egyszerű: meg tudom ezt csinálni? Ugyanis úgy tudom az OEM verziósat csak egyszer lehet aktiválni. Ennek ellenére ha újratelepítem és ugyanazt az aktiválási kódot használom, akkor minden gond nélkól működni fog? :F

  • Iam The Ghos

    csendes tag

    válasz Zoolee19 #6175 üzenetére

    Köszi, akkor majd megpróbálkozom vele. :)

    Annak egyébként lehet alapja, hogy egy 64bites rendszeren a játékok rosszabbul menjenek, mint 32-esen? Szervízen ezt mondták, ezért váltottam 32-re, de ez szvsz csak régebbi játékoknál lehet igaz, de azok szvsz 32-esen sem mennének. (Vagyis sztem ilyen szempontból nincs különbség 32 és 64 között, ha egyiken megy, akkor a másikon is. Szerintetek?)

  • Iam The Ghos

    csendes tag

    Hi,
    a korábbi problémámra kérdeznék rá újra. Szóval, a gép továbbra is gyakran produkál kékhalált (teljesen mindegy, hogy játszom, netezek, filmet nézek vagy csak éppen az asztalon várakozik), játékok esetében random módon, de igen sokszor lép ki az asztalra windows-os hibaüzenettel (másolt és eredeti game esetében egyaránt), illetve olykor kikapcsol a W7 aero rendszere (az alsó sáv nem átlátszó lesz, hanem kék felületű, illetve az asztalon a hátterek sem áttűnéssel váltakoznak.
    A gépem: Sapphire Radeon 5850 1GB, Intel Core I5 650 3.20Ghz, 4GB OCZ-12800 Ram, 500W táp.
    2-szer volt szervízben: először a 64bites rendszer helyett feltették a 32-est, mondván a játékok biztos nem szeretik a 64-et... butaságnak gondoltam ezt és valóban, nem is segített és nem is magyarázza a kékhalálokat. Másodszorra kicserélték a tápot, egy ideig úgy tűnt működik a dolog (1-2 napig), de nem a problémák még mindig jelentkeznek.
    Már korábban is mondtátok és máshol is olvastam, hogy esetleg a Ram-ban az órajel (nem értek hozzá, így nem tudom jól mondom-e, de szerintem érteni fogjátok :D) változtatása segíthet. CPU-Z szerint jelenleg ilyen beállításokon van a Ram és még egyszer: 4GB OCZ-12800 a típusa, mivel jelenleg 32bites Win7 van feltelepítve, ezért csak 3GB használ fel a rendszer.

    Szóval, a kérdésem: érdemes-e akkor azzal próbálkoznom, hogy a beállításait növeljem/csökkentsem és ha igen, mennyivel és hogyan? Előre is köszi a segítséget és türelmet. :)

  • Iam The Ghos

    csendes tag

    válasz wiggen123 #7609 üzenetére

    Korábban teszteltem már Memtest-el és Prime-al is. Mindkettő teljesen random módon talált hibát, vagyis egyszer igen egyszer nem. Prime-ot 48 órán át is futattam, nem talált semmit, máskor néhány órát, akkor meg talált, ugyanez Memtest-el.
    Szervízben elvileg cserélték a Ram-ot is, ugyanúgy jelentkezett hiba, szóval ők szerint nem az a gond (de ha a két teszt mutatott egyszer-egyszer hibát... :P)

    Korábban pedig tanácsoltátok, hogy talán csak egy kis plusz V-t vagy nem tudom mit kéne adni a Ram-nak. Mivel nekem már semmi ötletem nincs, így gondoltam ezt is megpróbálom. :)

  • Iam The Ghos

    csendes tag

    válasz Sickboy25 #7611 üzenetére

    De ha memóriahiba is, akkor se tudok mit csinálni... Garanciálisan szerettem volna kicserélni, de ha a szervízben nem találnak hibát, mert a Memtest-nek éppen úgy tartja kedve, hogy nem talál semmit, akkor nem tudom bizonyítani. :(

    Korábban már ezt is próbáltam, hogy mindkét Ram-ot cserélgettem, így is talált olykor hibát a Memtest. Megmondom, elvileg a szervízben ők is próbálták más Ram-al...

    Egyébként ma reggel megint jelentkezett kékhalál és a Windows 7 problémajelzőjén megjelent egy új üzenet, miszerint talán frissítenem kéne a gépem Bios-át. :F

Aktív témák