Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • gyuricza

    csendes tag

    ÜDV!

    Segítséget szeretnék kérni RAID ügyben.

    MSI H55-GD65 alaplapom van amelyen SATA1>SATA6 Intel chipset vezérlésű SATA7 pedig JMicronos. Sajnos Raid vezérlő nincs a lapon.A kérdés az lenne hogy utólag PCI vagy PCI Express 1x foglalatba kapható RAID kártya mennyire adja vissza egy alaplapra rakott RAID vezérlő funkcióit? RAID 0-át szeretnék pusztán sebességnövelés a cél. Mennyire fogja le a rendszert az, hogy ez bővítőkártyán keresztül menne és nem integrált vezérlővel? Procit , memóriát mennyire terheli? Nekem pár ezresért kínálta ma ilyen kártyát, de gondoltam alszok rá egyet....

    Fontosak lennének a hasznos tanácsaitok....
    Köszi.

  • gyuricza

    csendes tag

    válasz Dzsuri89 #13017 üzenetére

    Üdv!

    Értem!

    Akkor az alaplap is felesleges, mert az is csak a szoftveressel van egyszinten?
    Ennek azért örülök mert hozzámnőtt ez a jó kis MSI alaplap...

    Akkor megpróbálom először lemezkezelőben.

    Köszi a válaszokat...

  • gyuricza

    csendes tag

    Üdv!

    Egyszer már ebben a topikban kérdeztem a RAID kártyával kapcsolatban.... #13013
    Az alaplapom azóta sem tudja a RAID-et.... és még kártyát sem vettem....
    Most lenne egy Dell 5/iR (UCS-51) SAS/SATA PCI-E controller ami árban nekem megfelelne és hardveresen tudja a 0-át és az 1-et. Viszont PCI-E 4x ; 8x ; 16x -ost kér foglalatnak.
    A kérdés a következő: az alaplapon 2db 1x PCI-E és 2db 16x PCI-E van. Értelem szerűen az egyik 16x-osban a VGA kártya van. A másikba behelyezhető ez a RAID kártya? Fog működni?
    A másik pedig , hogy ez elvileg SAS vinyókhoz van, viszont az eladó szerint tesztelve van SATA vinyókkal is. Szerinte menni fog, mert a csatlakoztatás és meghajtás is megy . Szerinte SAS helyére betolható a SATA , viszont fordítva nem.....

    Csatlakozókat nézve ezt még el is hiszem , de kellene 1~2 hozzáértő megnyugtató válasza...

    Egyébként a kártya: http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=186711646
    Dell support: http://support.dell.com/support/edocs/storage/raid/sas5ir/en/ug/html/yd912c21.htm#wp1043338

    Egyébként, teljesen felelőtlenül:) RAID 0-át szeretnék vele csinálni, pusztán sebességnyerészkedés okán, 2db ST3500418AS vinyóval, MSI H55-GD65 lappal, i3 530-as procival 2Gb rammal...

    Kérlek benneteke, segítsetek ha tudtok, mert nem szeretnék bevásárolni.....
    Köszi előre is.

  • gyuricza

    csendes tag

    Üdv!
    Segítéget szeretnék kérni! Adott egy alaplap amin nincs LPT port (kivezethető sem).
    Beszerzésre került egy Sunix márkájú PCI kártya ami LPT port létrehozására való.
    Az oprendszer WIN7 64bit. A driver felugrott , a port működik, legalább is a ráakasztott nyomtatót gond nélkül kezeli. A gond csak az hogy nem nyomtatót hanem DK2 hardverkulcsot kellene kezelnie. A deskey oldaláról le is ugrasztottam a legfrisebb DK2 drivert WIN7 64bit-re. Az is felment gond nélkül. A gazdaprogram viszont ezek ellenére sem olvassa a kulcsot. XP-n a korábbi dk2 driver beállításaiban 16bit API , 32bit API , Dos Virtual Device Driver találtam.. Most viszont az új driverrel: 32bit API , 64bit API , USB Device Driver van.
    A gép természetesen bios szinten nem jeleníti meg LPT portként a kártyát. Arra gondolok, hogy a WIN7 nem hardveresen szólítja meg a kulcsot a gazdaprogram viszont ezt kérné.
    Hogyan lehetne ezt a kérdést megoldani??? Ötlet????
    Köszi előre is....

Aktív témák