Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Prego

    senior tag

    válasz mamboo #30640 üzenetére

    Hány partíció van azon a vinyón?
    Én amikor kapok egy újrahúzandó notit, már meg se próbálok recovery particióról bootolni, nekem valahogy sose működik ez a funkció. Helyette:
    -Ubuntu vagy GParted(ez gyorsabban feláll) Live CD-be, átállítom a recovery particióra a bootolást, telepítek, majd újraindítás után ugyanígy visszaállítom.

    Lehet valami totál más partíción keresi az oprendszert, amit feltelepítettél?

    Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

  • Realradical

    őstag

    válasz mamboo #30640 üzenetére

    Jól tetted bootolhatóvá a pen driveot? Másik gépen bootol róla? BIOS-ban a boot order a netbookodon jól van beállítva? BIOS-ban a boot from usb device vagy hasonló nevű menüpont enabled-öd van?
    (Win 7-et nem letöltünk hanem megveszünk és rámásoljuk az eredeti cd tartalmát a pen drivera ugye?)

    [ Szerkesztve ]

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • AthlonXP

    őstag

    válasz mamboo #30640 üzenetére

    Hát, igen ez érdekes. Én megcsináltam azzal a progival, amit linkeltem a pendrive-ot. Beraktam a netbookba és rögtön jó volt, simán fel tudtam róla tenni a Win 7-et. Aztán beraktam az asztali gépbe ugyan azt a pent és érdekes módon ez már nem akart róla elindulni. :F
    Pedig beállítottam a biosban is a dolgokat, a vinyókat le is tiltottam, hogy egyáltalán ne nyúljon hozzá a gép induláskor, de mégsem tudott bebootolni róla. Mondjuk akkor nem nagyon erőltettem a témát, mert csak egy próba lett volna, de akkor is érdekes és nem tudom, miért nem akart róla elindulni... Nekem is azt írta ki a gép, amit neked, de az a rohad kis netbook szó nélkül elindult vele és tesóm máig azt a Win 7-et használja, amit felraktam róla...
    Szóval fogalmam sincs mi lehet, a pendrive tuti jó, hisz a kis gépen megy, valamit az asztalival kéne csinálni, de itt megakadtam én is... Pedig olyan egyszerűnek tűnik az egész
    ( és annak is kéne lennie! ), biosban beállítani a drive-ot, restart és telepít, ennyi és még sem. :W

Aktív témák