Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • MecHa

    csendes tag

    válasz moha21 #19519 üzenetére

    Sajnos másik lap ami van az szintén ehhez a géphez lett véve

    pontosabban ezek:
    msi p43t-c51
    gigabyte ga-ep45-ds3r
    asus striker extreme

    de egyik lapban sem ment sajnos

    a jelenlegi gépbe amiről most írok meg egyik se megy bele és sajnos fordítva sem

    ugyanúgy lga775 ös tokozás de a jelenlegi csak 1066 mhz es FSB-t tud ráadásul alaplapokat átnézve ez a proc (celeron D) egyik be se megy bele.

    tesztelés már holnapra lebeszélve igazából csak amiatt írtam hátha találkozott már valaki hasonlóval..

    e8400 es procik, főleg ha nem voltak húzva nem a halálukról híresek, de úgy gondolom ha a mem vagy vga lenne a ludas akkor azt a gépnek valami pittyenéssel jelezni kéne.. ha jól gondolom a vga tesztig el se jut egyik lap se hiszen akkor jelezné hiányát..

    de ezen kívül akkor is a procira gondolok mert nem gyanítom hogy 2 mem modul egyszerre mennyen tönkre ráadásul úgy hogy bekapcsolni se tudjon

    lényegében leegyszerűsítem a kérdést:

    Tönkremehet-e úgy mindkét ram modul hogy olyan hibába fut bele a gép hogy már a pittyegésnek se kezdjen neki?

    illetve proc hibát nem e kéne jeleznie a fent említett 3 lapnak valamivel?

  • kasza blanka

    aktív tag

    válasz moha21 #19519 üzenetére

    "Elektrolízis biztos nem ahhoz áram is kell."

    vagy két különböző fém. pl eltérő anyagú radiátoroknál is lehet probléma az elektrolízis miatt. az elemekben is elektrolízis hozza létre az áramot, nem? lehet én tudom rosszul.elektrolitba merülő két eltérő fém.

    ----

    Néhány mondat a fűtőtestek anyagáról: Ha a ház alumínium, pl. radal radiátorokkal van felszerelve, abban az esetben nem jó, ha a fogyasztó lakásába acél alapanyagú lemezradiátor kerül felszerelésre, mert a két különböző anyagú radiátor között a víz közvetítésével elektrolízis, belső korrózió jön létre és általában a több radiátor "megeszi" a másik típust. Volt rá eset, hogy ez 3 éven belül bekövetkezett, azaz kilyukadt az acéllemez radiátor. Ennek a folyamatnak a fordítottja is megtörténhet. Az elektrolízis folyamán a rendszerben "iszap" keletkezik és az, különböző helyeken lerakódhat a fűtési rendszerben. Sajnos erre a jelenségre egyes szerelők nem hívják fel a fogyasztó figyelmét, sőt a fenti hibát fokozzák, hogy az új fűtőtestet vörösrézcsővel kötik, növelve ezzel a hibák lehetőségét.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák