Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • adam_

    senior tag

    válasz V.Stryker #10187 üzenetére

    Takarítás már volt, első fázisba leveszem a ház oldalait... :)
    főleg ilyen nagy nyári melegbe, nem csodálom, hogy túlmelegszik... tegnap azt hiszem akkor, hogy ez miatt indulhatott is újra magától. :U

    Szerk.: Mintha ettől picit javult volna a helyzet, de nem akarom elszólni magam!

    [ Szerkesztve ]

  • JanR

    addikt

    válasz V.Stryker #10187 üzenetére

    Ezzel a problemaval mar en is osszefutottam. Kicsereltem a tapot es jo lett tenyleg, de ra nem sokra megint elkezdte a hibat - en duhomben nem probalkoztam, hanem a gepet eladtam alkatreszenkent (ez volt kb 1 eve). Minden alkatresz mukodott kulon teljesen, a tapot meg elsullyesztettem a szekreny aljara.

    Aztan ugy adodott, hogy elo kellett vennem a tapot minap, mert egy gepet epitettem. Beletettem egy gepbe es megint ujraindulgatott, gondoltam a tap, nem is huztam az idot kicsereltem egy masikra, de azzal is ugyan ezt csinalta a masina. Aztan elkezdtem bibelodni a cumokkal es mind kiderult a ram volt a ludas (kompatibilitas). Ahogy a ramot kicsereltem minden megjavult, visszatettem a rossznak hitt tapot es azzal is tokeletesen megy a gep es nem dobja el magat, mint ahogy en azt hittem.

    Raadasul ez a ram "nemszeretem" effekt nekem kb 1-1,5 utan jott ki. Utana folyamatosan eldobta magat. Minden alkatreszt kiprobaltam kulon es mind 100%-os volt, csak egyutt nem akart mukodni (ASUS P5Q + 2x2GBGEiL Ultra).

    Taphiba: Inkabb eldobja az aramot es ujraindul a gep.
    Melegedes: Ujraindul a gep, vagy leallitja magat tulmelegedes eseten.

Aktív témák