Hirdetés

Aktív témák

  • pocokxx

    Közösségépítő

    Leírom ide is hátha van valakinek vmi okos ötlete:

    Új konfig adatlapon látszik. Minden klappol; 4850 picit melegszik játék közben a memók olykor a 90et is megnyalják. Inidításnál "press 4 to unlock 4. core". No megnyomom a 4 core activated. Szupi. Játék alatt picit szaggat; cpu hőmérsékletre everest 84 fokot ír... Hmm. (Előtte nem néztem). No akkor ezt a 4. magot visszazárjuk; játék nem szaggat, de a CPU hőmérséklet még mindig magas.(65/84) Hát akkor mindegy, menjen a 4 mag, majd veszek hűtőt. Vettem is egy AC freezer 64 prot, ennek kordában tartani a hőmérsékletet. Beszerelés után a hőmérséklet alig változik (5-6 fokkal kevesebb)... Itt vmi más gond lesz. Megnézem a hőméréskletet más prgival: ASUS PC probe: cpu 45 fok. Na ez ideális, de most kinek higgyek... Na majd egy harmadik rendet tesz gondoltam: speedfan mutatta mindkettő értéket!! egyiknek CPU a neve ( ez a biosban illetve a pc proben látott) és lát egy "core" -t, ami annyi, mint amit az everest mutat. (65-83 fokig) a venti fordulat a cpuhoz igazodik: 1200 körül megy. Ha kikapcsoltam a cool'n'quiet opciót biosban nem hozott jelentős javulást 3-4 fokkal lett hűvösebb a "core"... Egyéb ötlet....???

    "Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

Aktív témák