Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jamby18

    senior tag

    válasz Necc #9274 üzenetére

    Értem.
    Hány csoportba lehet sorolni az objektíveket, hogyha majd veszek akkor tudjam milyen rövidítés mit jelent,
    Mi a rövidítése a teleobjektívnek, mi a fixnek. És ha van még több nem tudom például hova sorolható a nagy fényerejű és nagylátószögű.
    A videón hogyan használta a szűrőt, beépített volt a objektívbe, mert én még csak olyanokat láttam amit az elejére kell rátenni és akkor zoomal és zoom nélkül is szűr ugye.
    Azt tudom, hogy a Nikon-on, beépített fókuszmotoros objektív kell AF-S van rajta az AF-D gondolom a motor nélküli, de mi a AF XR? Objektív táblázatot nem találtam.
    A képeken a SATA csatlakozó éles a többi elmosódott, úgy értettem.
    Remélem ez jó.

    AI-S Automatikus blendevezérlés mechanikusan.
    AI-P Automatikus blendevezérlés elektronikusan.
    AF Autofókusz a vázba épített motor használatával.
    AF-S Silent Wave Motor: csendes, precíziós, objektívbe épített autofókusz motor.
    VR Vibration Reduction: a Nikon optikai képstabilizátora.
    ED Extra-low Dispersion vagy Super ED lencsék. Alacsony színszórású üveglencsék, korrigálják a kromatikus aberrációt és helyes színvisszaadást garantálnak.
    IF Internal Focus: belsô élességállítású optika, mûködés közben nem mozdul el a frontlencse, így könnyebben használhatunk polárszûrôket és a képkivágáshoz alkalmazkodó napellenzôt.
    DX A hagyományos képkockánál kisebb felületû (APS-C) érzékelôt használó fényképezôgépekhez tervezett objektívek. Hagyományos filmes, illetve full frame gépeken nem ajánlott a használatuk.
    D Az objektív fókuszálás közben, az élesre állított téma távolságáról ad tájékoztatást a gépváznak, ami így pontosabb vakuvezérlést tud biztosítani.
    G Az ilyen jelölésû objektíveknek nincsen blendegyûrûje, itt a vezérlés csak a gépvázról végezhetô (ezért az ilyen objektívek nem használhatóak számos régi filmes vázon).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák