Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hydra SR

    addikt

    válasz j.bravo #783 üzenetére

    Egyre inkább meggyőzödöm róla, hogy régebbi gépre váltani még akkor sem éri meg, ha anno felsőbb kategóriába tartozott:)
    Csak próbálok költséghatékonyan nézelődni.
    Az eddigi nézelődésem egyre inkább arra vezet rá, hogy az S5500 igen jó vétel volt, ami egyfelől jó amíg ez a gépem van, másfelől meg nehéz lesz jelentős anyagi ráfordítás nélkül jobbra cserélni. Sajna 80-90k alatt csak erős kompromisszumok árán tudnék bizonyos tulajsonságokon javítani, és közben sok fontos tulajdonság romlana. Asszem maradok annál, hogy gyűjtögetek még és várok. Addig meg maradok büszke S5500 tulaj:)
    Arra viszont nem számítottam, hogy a tesztelők nem tudnak fotózni, de az tény, hogy az átlag vásárló számára több információtartalommal rendelkezik egy másik laikus által készített referenciakép, mert pl amikor az S5500-zal készített tesztképeket néztem (amik viszont igen jól sikerültek), akkor azt gondoltam: csak megveszem ezt a gépet és én is ilyen fotókat fogok csinálni. Hát beletelt egy kis időbe mire tényleg tudtam olyat csinálni. De végül tudtam:) Csak közben 2000-rel nőtt a gép számlálója, és 50-nel a szakmai hozzászólásaim száma PH-n ;)

    werttzui: már nem is bánom,hogy néha kicsit zajosak a sötét képeim még ISO 64-en is, mert könnyebb a zajt leszedni mint az elmosásból adódó veszteséget visszarajzolni:)

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Új hozzászólás Aktív témák