Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Geffry

    aktív tag

    Üdv mindenki!

    Újítottam picit és beszereztem egy Asus M2N32-sli deluxe wifi lapot és nagyon tetszik...idáig... az egyetlen problematika az összerakásnál a procihűtővel volt... (még a régi vindózom is elindult szépen) egy Asus Silent Knight és mint olyan, ennek egyedi tartó keret kell, ami nekem csak úgy ment fel hogy kihagytam egy abszolút feleslegesnek tűnő alkatrészt, ami egy szögletes fémlemez amit a tartóra rakok. A hűtő így vízszintesen áll és kifele fújja a levegőt a masinából.
    Elméletileg ez sokkal jobb mint a régi lapomban ahol felfele (a táp ventibe) fújta a levegőt... (ott 90fokkal el kellett forgatni) de nem így lett... hiába lett szépen megzsírozva a pronyó (5200+ brisbane) mind az alaplap, mind a pc probe mind az everest 50-60fokokat mond rá. De ha megtapizom a hűtő talpát (igen stabilan rajta van) meg úgy egyáltalán a proci közvetlen környezetét defáktó szélét... semmi...közel sincs a 60fokhoz, ami tudtommal már sütné a kezem...
    Bios-t most frissítettem rajta és nem oldotta meg a helyzetet. Sajnos ma már nincs rá több időm úgyhogy visszavettem 1000mhz-re és így csak 36fok, de az stabilan (holott az ég világon semmit nem csinál) a másik lapban ez már kb 20lett volna...

    Akinek ilyen hűtője van vagy legalább látott már ilyet az jelentkezzen a fenti címen!
    Hálás köszi! :R

    A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

  • Geffry

    aktív tag

    Üdv!

    A nagy helyzet: van egy remek chaintech apogee 7njl1 lapom, ami per pill nem ad ki magából képet....
    Előtörténetnek még annyit hogy cimborám egy procit ebben a lapban próbált ki, remekül ment, kikapcsolta és visszaadta... tehát: MŰKÖDÖTT!!!!
    Én összeraktam, bekapcsoltam... minden rendben van látszólag csak az egyetlen difi hogy nincs kép.
    Amit próbáltam: ramok cserélgetése, többfélével, agp-s és pci-os videókártyák hadát, másik procit, fsb-t visszavenni 100ra az alaplapi jumperrel, persze legelsőnek bios reset elem+jumper, post kód kártya FF-el fogadott ami annyit tesz hogy "fully functional" (vagy ilyesmi) vagy jelen esetben "fáj a fejem"....
    Ha a ramokat kivettem már akkor is ezt írta... szóval fekete lyuk, x akta, napfolt... bátyám k7d master-ének doszt ugyanez a baja... pedig tényleg semmi hatás nem érte/érhette őket...
    Akinek van tippe vagy netán gyakorlott műszerész vagy gépszerelő az legyen szives pötyögni! :R

    Nameg azoknak is várom a válaszát akik közlik majd hogy: "ezt ebben meg abban a topicba kellett volna írnod" :DDD

    [ Szerkesztve ]

    A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

  • Geffry

    aktív tag

    válasz szacsee #6145 üzenetére

    Ezt kihagytam a felsorolásból. Igen tudom a basic vajákolás egyik része a kopaszítás és mint mondtam én ezt odáig vittem hogy még a ramot is kivettem de még így se csipogott! (igen jól van bekötve a szpíker)
    Mellesleg minden hardver amivel teszteltem tökéletesen működik és most szegény chaintech-et egy epox 8rda3+ helyettesíti... szóval elvileg meg van oldva a dolog, de mégse mert az a lap is pénzbe került és zavar hogy működött de most már nem...

    But thanx anyway :R

    [ Szerkesztve ]

    A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

  • Geffry

    aktív tag

    Jómúltkor kérdeztem [link] de senki nem tudott segíteni...
    Akkor kijelentettem hogy: "...feketelyuk, x akta, napfolt..." És tényleg: [link]

    [ Szerkesztve ]

    A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

  • Geffry

    aktív tag

    Sziasztok!

    Szerintetek mennyi értelme van az Asus féle EPU-nak? A marketing diagramokat én is láttam, de teszteket nemigen találtam... esetleg valakinek van tapasztalata ezzel?
    Köszi!

    A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

  • Geffry

    aktív tag

    Üdv!

    Az alaplapom (M3A78-T) támogatott cpu listáján nem szerepelnek a workstation opteronok, de minthogy azok is am2-esek, esélyes hogy gond nélkül felsimeri? A régi lapom (M2N32 - SLI Deluxe) felsimerte volna az ő support list-je szerint... logika szerint egy újabb lapkészletnek is támogatnia kéne... nem? :F

    Köszi!

    A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

  • Geffry

    aktív tag

    válasz aero. #17611 üzenetére

    A legfrissebb bios van... és a listán mint írtam nincs rajta...

    A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

Aktív témák