Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szomgab

    csendes tag

    Sziasztok! Blaupunkt Madrid 210-es fejegységet vettem nemrég, amely 2 pár RCA kimenettel és az ISO csatlakozóban egy SUB OUT kimenettel rendelkezik. Az RCA kimenetek egyikére sem lehet a menüben SUB kimenetet állítani, viszont az ISO csatiban lévő SUB OUT frekvenciája és ereje a menüben külön szabályozható. Tudna valaki segíteni, hogy ilyen felállásnál hogyan kell csatlakoztatnom a mélynyomót (a mélynyomó erősítőjét) a fejegységhez?

    @pista1235, olvasom, neked San Francisco 310-es Blau-d van, ami a kártyaolvasón és az iPad kompatibilitáson kívül ugyanaz, mint a Madrid 210. Van esetleg ezzel kapcsolatos tapasztalatod?

    Köszönöm!

  • szomgab

    csendes tag

    válasz WunderKinder #17753 üzenetére

    Akkor ha jól értem, az ISO csatiban lévő SUB out is az RCA-hoz hasonló 2 V-os előerősítő kimenet (vágott frekvenciával), ami simán csatlakoztatható az erősítőhöz? Ebben az esetben viszont, ha jól gondolkodom, az ISO csatlakozóhoz szerkeszteni kéne egy RCA anyát, amelybe be lehet dugni az erősítő felé vezető RCA kábelt.
    Egyébként hangzás, hangminőség szempontból melyik a célravezetőbb: használni pl. a hátsó RCA-t a mélynyomó meghajtására (és vágni a frekit az erősítőn), vagy a már fent említett ISO-s SUB OUT-ról leszedni a jelet? (A fejen a vágás nálam is 3 lépéses: 80-120-160 Hz)

  • szomgab

    csendes tag

    @WunderKinder, köszönöm a válaszokat, így most már tiszta a kép.

    Egyúttal megragadnám az alkalmat, hogy az itt fórumozó, sokat tapasztalt mesterek tanácsát kérjem egy szerény rendszer összeállításához, mivelhogy sem összehasonlítási alapom, sem fölösleges kidobni való pénzem nincsen.
    Amim van: Blaupunkt Madrid 210 fej - jelenleg az autó gyári hangszóróival (Renault Megane hatchback).
    A fórumbéli ajánlások alapján megrendelni készülök egy u-Dimension EL-Comp 6 első szettet.
    Amiben a tanácsot kérném: az első szettet meghajtó, paramétereiben hozzá illő 2 csatornás erősítő és egy mélynyomó + hozzá való egy- vagy kétcsatornás erősítő.
    A cél: egy szerény, de összetevőiben kiegyensúlyozott rendszer, mely a lehetőségekhez mérten megbízható és jó hangzású.
    Az erre szánt pénzkeretem igencsak szűkös, de ha azt mondjátok, hogy a u-Dimension-hoz egy 50 E Ft-os erősítő passzol, hát akkor lassanként kizzadom. Aztán, ahogy a keret engedi, jöhet a többi cucc is, csak szeretnék képben lenni, hogy mi is az, amit keresnem kell.
    Minden tanácsot nagy tisztelettel fogadok és megköszönök!

  • szomgab

    csendes tag

    válasz orbano #17777 üzenetére

    Nagyon köszönöm az útbaigazítást, kicsit utána nézve, valóban ez lesz számomra a tökéletes összeállítás. Visszaolvasva látom, Neked is volt ilyen, és nem másodkézből osztod itt az észt. Hát pontosan ezért írtam én ebbe a fórumba ...
    Az itteni hozzászólásokból mélynyomó ügyben is megleltem a tutit, ami nem más, mint a Jr.1004.1. Tehát, most már tudom, mi kell, a megvalósítás viszont nehezebb menet lesz, mert jelenleg kurv@ sz@rul állok. De elterveztem és apránként megcsinálom, még ha az asszony fejreáll is.
    Az element szett egyenlőre egy kissé átalakított gyári helyre kerül (már így vettem a kocsit). Persze, szigetelem az ajtókat, cserélem a kábeleket, és ha meglesz az erősítő, kiderül hogyan szól.
    A fejegység ... hát, tudom, van jobb. Mindig, mindentől van jobb... Bár ezt az újabb Blau szériát nem ismertem, úgy tudom, a jó hangot nem spórolták ki az alsóbb kategóriás készülékekből sem. Remélem ... Tömegcuccot nem akartam, drágábbra nem tellett, hát ezt vettem. Megszerettem ...

    [ Szerkesztve ]

  • szomgab

    csendes tag

    válasz orbano #17795 üzenetére

    @orbano
    "fontold meg az element 30-as szubot. bár lehet ehhez már gyenge a jr erősítő (ezt megkérdezhetem ha érdekel)"
    Hát persze hogy érdekel, bárminemű infót és tanácsot örömmel fogadok!

    Erről a szigetelőanyagról mi a véleményetek?[link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák