Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _seth_

    veterán

    válasz orbano #8830 üzenetére

    Ami még közrejátszhat: 1-2 ismerősöm foglalkozik hifivel de a többi nem igazán így nincs nagy viszonyítási alapom sem az meg, hogy sokan azt mondják mennyire értenek hozzá mindezt arra alapozva, hogy a mediamarktban végighallgatták az összes hangszórót amik egy nagy falba vannak berakva meg a fejeket amik 2 olyan hangszóróra vannak rákötve amik egymástól 6 méterre vannak az említett falban és a mély ládákat amiknek a légtér nem éppen egy csomagtartó hanem egy hatalmas bolt...

    Igaz nem milliós a hifim ellenben bulik hangosításával foglalkozó haverommal válogattuk ki anno én akkor még a jelenleginél is kevésbé értettem hozzá ő ellenben a Hz, dB értékek, membrán kialakítások alapján mondta melyik jó és melyik nem :)

    Költeni tudnék éppen a hifire inkább az van benne, hogy komolyabb cucchoz már nem lenne elég a ladás módszerrel egy dupla teljesítményű mélyet berakni és élvezni ahogy szétesik az autó hanem akkor már a nagyobb teljesítményű/minőségű cuccok előtt szét kellene szedni az autó belsejét és a csomagtartót és szigetelni mert hiába 1,4 tonna üresen már a jelenlegi cuccoktól is rezonál 1-2 burkolati elem az autóban.

    Amúgy meg akkor tudnám igazán megkülönböztetni a cuccokat ha ki tudnék menni olyan helyekre ahol a jó értelemben vett hifibuzik összegyűlnek mint ahogy kijártok ti is de felénk (debrecen) nincs ilyesmi vagy ami van ott összegyűlnek a papa kedvencei srácok drága de gyári hifis autókkal (nem bose és társai hanem alap) és szidnak mindenkit pusztán az autó évjáratát figyelve a másik banda meg a 17"-es peres gumi + kályhacső kipuff + SAL audio rendszer vagy MAC audio (nem a drágábbak amik már aránylag jól szólnak hanem a legolcsóbbak) jön a sok sok W erősítő és ha még egyet csavar a hangerőn leesik a küszöbtoldat annyira rezonál minden na ezeknek olyat mondani pl, hogy a hangerőnél fontosabb, hogy szépen szóljon... meg is köveznének :D
    (Volt nekem is SAL és MAc audio is ezért merem szidni :D Utána jött nekem egy sony majd jbl... amikor előkerültek a régiek azzal a lendülettel mentek a kukába :D)

    Nekem a legnagyobb lépés vagy ahogy írod dimenzióugrás az az volt amikor az ajtókban lévő hangszórókat rákötöttem az erősítőre majd ami még nagyobbnak tűnt: az a kis apró kapcsoló az erősítőn, hogy ne kapja meg a mély tartomány csak a mély. Utána még kb 2 hétig állítgattam a vágási frekiket mire azt mondtam, hogy na kb így jó ezzel már csak az a baj, hogy pl mp3-ak közül van amelyik szép van amelyik nem de addig-addig állítgattam mire nagyjából be lett lőve úgy, hogy minden szám szép legyen.

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Új hozzászólás Aktív témák