Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shteer

    titán

    válasz PiciPeti #42665 üzenetére

    "megfelelő csatornaszám hiányában most mindent az F303 hajt. Az első szettet a morel hangváltóin keresztül a front része"

    Nem aktiv az mar

    ..szerintem jónak tűnik

  • Viktor26

    tag

    válasz PiciPeti #42665 üzenetére

    Próbáltam fentebb kifejteni, bár tényleg egy regényt írtam a hibáról :)
    Az eredeti felállás szerint:
    A fejegységen, a tetején van egy kapcsoló, amin ki lehet választani, hogy aktív háromutas, vagy passzív rendszert hajtson. Ezt a fejegység beszerelésekor lehet megtenni, ennek az átkapcsolásához újra ki kell szerelni a helyéről. Mivel ez macerás, ezzel nem foglalkoztam, maradt aktívban.
    Korábban egy JBL GTO 4000-es volt a jelenlegi Alpine párja, ennek a két hátsó csatornája, nem volt "százas", így a mélyközepeket hajtotta a front részéről. A magasak és a mélynyomó az Alpine-ról kapta a szuflát, így ment hónapokig full aktívban a rendszer. Majd jött egy vevő, aki elvitte a JBL-t, és az Alpine egyedül maradt. A frontra ment az első szett, a rear maradt továbbra is a subnak, de a frontot passzív hangváltóval egészítettem ki, ami a morel szettnek a gyári váltója. Ez, ha jól tudom 3,5 kHz-en vágja a magasat, a fejegységen meg 3,2 kHz-en vágtam eddig, a HS25 jól bírja. Most a mélyközép RCA kimenetén kapja a jeleket úgy, hogy a fejegységen FLAT-re van állítva a vágás a magas felé. A magas RCA-ja jelenleg le van dugózva, az nincs bekötve. Gyakorlatilag most aktívban hajtok egy passzív rendszert, vagy fordítva, ahogy tetszik.

    Szeretnék az Alpine mellé újra egy másik erősítőt, csak még nem találtam meg a megfelelő példányt. Most pár hete nézegetem a hirdetéseket újra, egy jó kis 2 csatornásat szeretnék a mélynek, a szettet pedig egy 4 csatornással oldanám meg, bár egyre jobban tetszenek az 5 csatornás erősítők a helyszűke miatt, de azokkal semmilyen tapasztalatom nincs, hogy tudnának kiszolgálni egy aktív rendszert. Bár gondolom direkt erre lettek kitalálva. Több, mint fél éve hirdet valaki egy 5 csatornás PYLE PLA 1585-öt, de még mindig nem mertem lecsapni rá. Bár gyanús nekem, hogy olyan régóta megvan még..

    A 9855-ös Alpine 3 pár RCA-val rendelkezik. Front, Rear és SUB kimenetek vannak rajta. A fent említett kapcsolóval lehet ezeknek a kimenetét állítani, hogy hogyan vezérelje a proci. Ha passzívba állítod a kapcsolót, akkor a megnevezettek szerint vannak a kimenetek, ha akítvba, akkor a Front kimenet a magas, a Rear a mélyközép, a SUB pedig a mély kimenete. Így vannak most kikötve a csatornák. Megfelelő csatornaszám hiányában annyi a különbség, hogy mivel a magasakat most passzív hangváltóról vágom, a Front kimenet le van dugózva, és a Rear kimenet, a mélyközép kimenete nincs megvágva, az teljes tartományban szól felfelé. Lent pedig 80 Hz-en vágom 18 dB-el.

Új hozzászólás Aktív témák