Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tboy93

    nagyúr

    válasz Alpachino #36683 üzenetére

    Én is szeretnék nemsokára hifit az új verdába, úgyhogy fel is rakok néhány kérdést.

    Honda Civic 2000 12. hó, 7 generáció, sedan

    Fejegységnek valami 30k körüli Pioneert szeretnék majd boltból, 3 pár RCA-val, USB, AUX, levehető előlap (változtatható szín esetleg) fontos, CD nem kell. Ez trükkösen lenne beépítve a kézifék melletti rekeszbe. Az első szettre kb. 20k környékén áldoznék, vagy AS vagy Kicx 16-os szett, de még előtte szét kell szednem az ajtót, hogy megnézzem befér-e ekkora mélyközép. Az ajtóra valamilyen és valamennyi szigetelés ezt még nem tudom pontosan. A csomitartóba először egy 4 csatis erősítő az előző kocsimból lévő Blaupunkt GTB 300 HP ládával, ami sajnos kevés lesz, de majd idővel leváltom nagyobbra.

    Ez az alapfelállás, első szett + 4 csatis erő a meglévő ládával.

    Aztán a láda cserés lesz valami nagyobb reflexre. Ezután szeretnék a hátsó ajtókba is egy szettet berakni, de ez is képlékeny még mert itt nincs gyári hely, nekem kell kialakítanom :) (gyárilag a kalaptartóban van két hangszóró). Ehhez ugye már kelleni fog még egy erősítő. Célszerű lenne a 4 csatisról hajtani majd a két szettet és egy monoblockot venni a mélyhez?

    Ha kész az összes hangszóró akkor a 2 DIN fejegység gyári helyre bekerül egy 7"-os androidos tablet, saját szoftverrel, ez AUX-on lesz összekötve a fejegységgel.

    Ha egyszer nekikezdek az építésnek akkor szeretném behúzni az összes kábelt, még akkor is ha nem lesznek bent azok a hangszórók meg erősítők aminek kell a kábel. csak egyszer akarom szétszedni és inkább behúzok 3 pár RCA-t egyszerre, még ha nem is tudom majd használni egy darabig.

    Milyen és mennyi kábel kell majd nekem szerintetek? Nem kell csúcsminőség, de nem akarok kelletlen zajokat. Akkumulátor 46 AH-s, elég lesz? Vagy esetleg kell egy másik pluszban a csomiba? Nem hiszem hogy előre befér nagyobb :( Kondit nem akarok. Szigetelés mennyi, milyen legyen? Egyéb ötlet/tipp/tanács?

    :R

    Ui.: Ja és jó lenne ha:
    - könnyen kivehető lenne a láda
    - esetleg bentről kikapcsolható lenne valami megszakítással... (egy mezei on/off kapcsolóval)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák