Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viktor26

    tag

    válasz Peti66 #23589 üzenetére

    Nem is az a bajom a passzív váltóval, hogy elvesz a teljesítményből, mert adok neki több hangerőt, és én, az én füleimmel nem hallom ki ezt. Azt már igen, hogy aktív rendszerben lehet állítani a vágási frekvenciát, és nekem jobban tetszik a hangzás, ha lejjebb vágom a magasakat. Nem mellesleg élettelibb és teltebb is a zene így..

    Igen, gondolkodtam közben, hogy a szettem is két gyártó két teljesen különböző terméke, és ha össze vannak állítva rendesen, nagy baj nem lehet. :) A magasakat hidalva hajtom, de a szintből levettem. Lehet, hogy már a végére, a fáradtság miatt placebo, de szerintem nem csak hangosabbak több erővel, de jobban meg is nyílnak a HS25-ök több wattra. Nem annyira fátyolos a hangjuk, ha nagyon hangosak kezdenek lenni, már a füleim sem bírják. Remélem nem kapnak egy hirtelen adagot az erőből, és akkor szerintem nem kell félnem attól, hogy elszállnak.

    Az Alpine MRV-F303 12V-on hidalva 80W RMS ad le 4 ohm-on, 14,4V-on pedig 120W-ot szintén 4 ohm-on. A max. teljesítménye a könyve szerint 240W ebben az esetben. Érdekes módon azt írja, hogy csatornánként 4 ohm-on csak 30W RMS-t ad le 12V mellett, és 50W-ot 14,4V-on. A max. teljesítménye ekkor 90W/csatorna.

    A rendesen megy tovább, azt arra értem, hogy ebben a jelenlegi felállásban, hogy csak a magasakat hajtom róla hídba kötve, nem némul a zene magas hangerő mellett sem. De a FET lábakat átnézem, ha lesz időm szétkapni... Már én is kíváncsi vagyok. :)

Új hozzászólás Aktív témák