Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viktor26

    tag

    válasz Peti66 #23367 üzenetére

    Mindket EQ offolva.
    Az MX nem rossz dolog, ugy vettem eszre, hogy ez az Alpine nyelven a loud kapcsolo. Jol gondolom? Ez az elso Alpine a kezemben, csak a hangvaltozasokrol gondolom ezt. Van egyaltalan valami ertelme az MX-nek?
    A SUB az allitgatasok ideje alatt ki van kapcsolva, amikor az also tartomanyt vagom, akkor bekapcsolom. Azt most 50 Hz-en vagom le 6 es 12 dB-lel. Ezt meg kiserletezem, megszereztem Joe fiu-tol az AS nyomojat, probalom beloni a rendszerzhez. Igy elsore nincs rossz hangja :))
    A T-corrt valoban allitgattam, de visszatettem mindent nullara...

    Aztan lereseteltem a gepet, mindent visszaallitottam gyarira. Megjavult a hangkarakterisztika, most 2,5-en vagom a magasakat 18 dB-lel, kozepes hangeron nagyon allatul szol, most jo a hangja az egesznek.. Nem banto, szepen egyutt dolgoznak a hangszorok.. Finomhangolasok azonban minden szamnal elojonnek, de jobb most, mint tegnap, vagy reggel volt.
    A nagy hangeron valo nemulas meg mindig nem oldodott meg! Mi a p...a lehet a baj... Az erositon termeszetesen minden szurot kikapcsoltam, a ketto kozul a melyre kotott JBL nem nemul be egyszer sem, a szettet hajto Alpine viszont folyton elhallgat par pillanatra vagy masodpercre a magasabb hangeronel. 35-ig lehet tekerni a hangerot, az a max. Passzivban 32-ig volt allitva, addig birta a szett minden torzitas nelkul, a hallgatasi hangerot 28-ra lottem be a gainekkel, most aktivban, ugyanazon gain szintek mellett 23-as hangeronel mar el-el megy a hang. 21-esnel, de meg 22-n sem csinalja. Ott meg stabil. Passzivban raadasul hidalva ment a szett az Alpine V12-rol.
    Nem ertem, mi lehet a baj... Lehet, hogy lekapcsol az erosito vedelme? Tulmelegedhet arra az idore? Sok lehet neki a negy kulon csatorna?

    Ezt a 2 vagy 3 utat nem ertem.. Fejtsd ki kerlek... :)

    (#23364) orbano: elmeletileg... :) a kick felso tartomanyat most 5.0 kHz-en vagom 12dB-el. Az alsot 80-on 18-cal... Nem engedem lejjebb, mert nagyon csunyan rezonal az ajto. Nem tul merev... Meg.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák