Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudeee

    őstag

    Sziasztok!

    Volna egy problémám amire még nem találtam megoldást és a segítségeteket kérném.
    Az Ati catalyst driverek című topicba már feltettem a kérdésemet és többen próbáltak is segíteni, de egyenlőre nem oldódott meg a probléma.
    A kérdésem [ezzel] a hsz-al kezdődik és a legutóbbi írásom [ez] volt amiben mellékeltem egy videót a képhibáról. Remélem valakinek lesz ötlete hogy mi lehet a gond, illetve hogy ez vga hiba-e vagy valami más szoftveres probléma.
    Köszönöm a segítséget!

  • rudeee

    őstag

    válasz hackeeeee #16349 üzenetére

    Eddig három driver volt telepítve: 9.7, 10.3 és most a 10.4 van fent.
    Mindegyikből csak a display drivert raktam fel és ATT-ot használok mellé. A probléma mindegyik meghajtónál jelen volt/van és akkor is amikor az ATT-ot kikapcsoltam. DirectX9 frissítést is végeztem. A kártya furmarkban és 3dmark06-ban az összes beállítással rendben van (nagy felbontás és minden szűrő padlón). A gpu max. hőmérséklete furmarkban tetőzött ami 50fok, a memio is max. 50fok a monitorozó program szerint. A kártyát egy Accelero S1 hűti 12centis venti társaságában 5V-on. Annyit érdemes tudni, hogy ami nekem van egy Powercolor PCS+ modell ami gyárilag 665Mhz-es GPU frekivel működik.
    Rátérve a kérdésedre, más játékoknál is tapasztaltam képhibát. A videoban lévőt pl. a wow-ban (nagyon ritkán de bizonyos kameraszögben be-bevillan ugyan ez a fekete kockás képhiba - gpu terhelés ~30-35% körül mozog és ugye DX8.1-et használ a játék tudtommal) de NFS Shiftnél is mintha lenne valami a menüben - ritkán ugyan és más jellegű de mintha lenne.
    Abu85 azt javasolta, hogy próbáljam csökkenteni az órajelet hátha változik valami - munka után meg is nézem.
    A gpu-nak adott feszültség lehet befolyással a képi megjelenítésre, vagyis alulfesz vagy túlfesz esetén lehetne látni valami rendellenes hibát?

    [ Szerkesztve ]

  • rudeee

    őstag

    Meg tudnátok írni, hogy mennyi a 4850-es alap 2D-s és 3D-s GPU feszültség értékei?

    Az újabb ATT-ban nincs nálam külön fül a feszültségeknek mint a régebbiben láttam, viszont itt az órajelek állítása fölé került a fesz szabályzás de az is csak a GPU-nak.

    Nálam 2D-ben 500/750-es órajelre veszi vissza a kártya az órajeleit és feszültség értéknek elvileg 1.044V-ot mutat ha megnyitom a túlhajtás fület. Olykor viszont a csúszkák 665/990 értékeken állnak 1,120V feszültség értékkel. Ez attól függ, hogy éppen milyen állapotban volt a vga mikor megnyitottam a panelt?
    Ha rákattolok az órajel alapértékre, akkor a csúszka lemegy 500/750-re, de a fesz marad változatlan (akár 1,120V ha előtte 665/990 volt az órajel).
    3D rendert ha elindítom, marad a 665/990-es órajel szintén 1,120V-al, vagy ha 500/750 érték volt a csúszkán 1,044V-al akkor az...
    Kicsit ködös ez az egész most nekem, nem teljesen értem melyik érték mikor és hogyan változik és nem értem miért nem reagál a csúszka és a fesz mutató egyből ha 3D rendert indítok el... Az világos, hogy 3D-ben megugril alapra az órajel és kap magasabb feszt.
    Valaki felvilágosítana, hogyan működik ez ATT-ban?
    Elnézést ha rosszul fejeztem ki magamat, de régebben Riva Tunert használtam és ATT-ot is, viszont ott nem kellett szórakozni a fesz értékeivel csak húzni a csúszkát...(előző kártyám egy X1950Pro volt).
    Az is a problémám, hogy nem tudom megnézni mennyi feszt kap a GPU (ez tisztázna pár dolgot, láthatnám mikor mennyire változik a fesz), mert az ATT-ban nem ajánlja fel lehetőségként a monitorozó rész számára.

    Köszi a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • rudeee

    őstag

    Kicsit nézelődtem a neten és láttam, hogy egy ideje kijött a Riva Tuner 2.24c "legújabb" verziója még 2009. 08-09. környékén. Lehet tudni róla valamit, hogy támogatja-e a HD4000 szériát, illetve a feszültség állítására van-e lehetőség?
    Próbálta már közületek valaki?

  • rudeee

    őstag

    A 4850-es kártyámnak a memóriáját szeretném letesztelni. Találtam a neten egy Video Memory Stress test nevű programot, annak is a legfrissebb változata 1.7.116 ami 2008.04. havi kiadás.
    Az lenne a kérdésem, hogy ezzel a programmal mért eredmények jók-e vagy valami mást kéne keresnem?
    Hogy miért kérdezem:
    A program a stress teszt indításakor írja, hogy nem támogatott vga kártyát akarok tesztelni - ez nyilván való, mert 2008.04. hóban még nem létezett a HD4000-es széria. Ettől függetlenül a tesztet elindítja és végigfuttatja.
    A teszt végeredménye tekinthető reális mérésnek, vagyis garanciális érvényesítéshez elegendő lehet? - számomra most ez igazán fontos.

  • rudeee

    őstag

    válasz viktor82 #16508 üzenetére

    Kamelot a fogyasztási értékeket a teljes konfigurációjára értette, nem csak a videokártyára.
    Egyébként a HD4770 közelében sincs a GTX295 fogyasztási értékeinek, de még a HD4850 és 4870 is igen messze áll tőle - főleg azért is, mert ezek mind single VPU-s modellek ellenben a GTX295-el ami dupla GPU-val rendelkezik.

Új hozzászólás Aktív témák