Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tigerjoco

    tag

    Hali, lenne egy olyan problémám a gyári hűtésű Radeon HD4850-mel hogy néha napján kifagy, bepixelesedik a képernyő,kékhalál,újraindulás,2-3 zöld csík a képernyőn és windows többet már nem jön be.Viszont ha újraindulásnál csökkentett módba rakom akkor elindul.De ha csökkentett üzemmódból újra indítom normál módba akkor mikor elindul a rendszer újra kifagy.Próbálkoztam már driver cserével, rendszer újra telepítéssel, megnéztem a hőmérsékletet(kb. 50 fok körül van). Szerintetek haldoklik a kártya vagy más valami hiba lehet? Sürgősen kéne a válasz mer ha biztos hogy rossz a kari, akkor már rendelek is egy újat.Köszi szépen előre is! :)

  • tigerjoco

    tag

    Igen, referencia hűtésű, havonta egyszer mindig kitakarítom, új hűtőpasztát nyomok rá, így olyan 50-60 fok körül tudom tartani, úgy hogy persze a catalystnál 50-60%-ra állítom a hűtőt. És ez persze csak a normális használatra érvényes, játéknál kicsit több lesz, játéktól függően 60-70 fok.De mostanában nem is játszottam vele, meg hát egy sima netezésnél is kifagy. Gondolkodtam hogy vegyek-e rá egy jobb hűtést de hát régebben sokkal többet is megért már ez a kártya (nem egyszer előfordult a 100 fok is), de most már ha 50 fok körüli értékre ér egyből lefagy. Ezt az órajel visszavevést még kipróbálom, de más ötletem nincs.Ma pl már vagy 2 órája próbálom elindítani a gépet, most sikerült és nem tudom meddig tudom életben tartani.

    [ Szerkesztve ]

  • tigerjoco

    tag

    Köszi a tanácsot sephi, kipróbáltam, működött. Egy 5-6 fokkal most lejjebb van azóta még nem fagyott. Amúgy a referencia hűtéssel kártyavásárlás után egyből elkezdtem foglalkozni mer alapból nekem is 70 fokos volt, az alap driverrel amit használtam nem lehetett még állítani a ventilátor sebességét, volt rá egy módszer amivel feljebb lehetett tornászni a hűtést de a catalystból még nem lehetett simán megcsinálni. Általában olyan 50% körül hagytam a ventit és így jó is volt egy darabig. Csak aztán lehet betett neki hogy sokszor elértem vele a 100 fokot és utána már nem volt olyan hatékony a hűtés. Aztán később rászoktam hogy havonta kitakarítom a kártyát, meg új hűtőpasztát teszek rá, de az is csak 1-2 hónapig volt jó, új hűtőventilátorra meg nem igen volt pénz. Ha kékhalált kapott a gép, a lefagyás után és újraindult, akkor csökkentett üzemmódba mindig!!!!!!!!!!! elindult.Miért van ez?

Új hozzászólás Aktív témák