Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Danecay

    őstag

    válasz kbalazsa #10637 üzenetére

    Köszönöm a választ!

    Én sem driver problémára gyanakszom, de azért próbaképpen visszaraktam a régi drivert és ugyan úgy fennáll a teljesítménycsökkenés. az 1 hosszú és 3 rövid sípolás az AMI BIOS-nál, ami nekem van az ASUS P5B-men, VGA problémára utal. Csináltam egy EVEREST System Stability Test-et, aminek a következő lett az eredménye:

    Látható, hogy a teszt futtatása során a legnagyobb fellépő tápellátási különbség, 12V-nál volt, 0.05V. Nem hiszem, hogy ez problémát kellene, hogy okozzon. A képen látható hőmérsékletekkel sincsenek gondok szerintem.

    A GPU Caps Viewer OpenGL GPU Burner (szörösfánk) tesztje, alapbeállítáok mellett (600 x 600) átlag 89 FPS-t produkált (nem tudom ez mennyire számít jónak vagy rossznak) és 20 perc elteltével 48-49 C fokon állt be a hőmérséklet, ami terhelés mentesen 34-36 C szokott lenni. Amit még elfelejtettem eddig írni, hogy egy Accelero S1 V2-vel van hűtve a kártya, amiről már írtam, hogy egy Gainward HD 4850 512, 2 slot-os de már nem referencia nyákos, ezért alapból is hűvösebb a ref. nyákosoknál.

    Tegnap este hazaérkezve, ismételten nem tudtam elindítani a gépet sokadik próbálkozásra sem, csak sípolás és újraindulás, viszont ma reggel elsőre indult, májd később újraindítást követően csak harmadjára. Nem tudom mi lehet.
    A tápcsatiját megnéztem egyébként a VGA-nak és a tápoldali csatlakozót is, de nem láttam rajta semmi különlegeset, továbbá ha ilyen jellegű lenne a probléma, akkor ez menet közben is előjönne (kikapcsolna a monitor, kifagyna a kép. stb.) nem csak gép bekapcsoláskor.

Új hozzászólás Aktív témák