Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cappa72

    nagyúr

    válasz tomas01 #1300 üzenetére

    Aki szeretné használni a belső memória-tárhelyet a link2sd módhoz hasonlóan, az az alábbiakat teheti meg, persze saját felelősségre!!!
    Különben is, csak akkor érdemes foglalkozni ezzel, ha már vészesen telik befelé a /data hely, az az kb. 500MB-nyi hely.
    Kell hozzá egy terminál emulátor a telefonon, vagy adb shell.
    A módszer a következő:
    Kell az alkalmazás pontos fájlneve. Ezt a /data/app/ könyvtárban lehet megtalálni. A pontos fájlnév azért kell, hogy a rendszer ugyanazt találja meg a /data/app könyvtárban mint előtte (fizikailag nem lesz ott, csak egy link, aminek ugyanazon nevet kell majd adni)
    Kell egy olyan könyvtár a belső memoria-tárhelyen (vagy más partición is akár), ahova az alkalmazásokat teszed át. Jól jegyezd meg, vagy írd fel!

    Terminálban:
    su -
    cd /data/app
    mv /data/app/<a fájl pontos neve> /sdcard2/<linkhely>/
    Itt dob várhatóan egy hibaüzenetet, hogy nem tudta beállítani a jogosultságokat. Per pill. nem fontos.
    Ezzel átmozgattad a programot az általad megadott helyre. Most ne is próbálkozz elindítani.
    ln -s /sdcard2/<linkhely>/<a fájl pontos neve> <a fájl pontos neve>Kész.

    Konkrét péda az én telefonomról:
    (mivel nekem nincs belső sd memória-tárhelyem az átparticionálás miatt, ezért én a saját sd kártyámat neveztem ki link-helynek.)
    su -
    cd /data/app
    mv android.androidVNC-1.apk /sdcard/link2part/
    ln -s /sdcard/link2part/android.androidVNC-1.apk android.androidVNC-1.apk

    És lőn a fénykép róla :

    És működik is a program...

    A fenti szösszenet nem teszi át a lib és odex fájlokat. Ha azokat is át szeretnéd tenni, akkor a fenti analógiára ugyanígy kell eljárni, azonban azt (még) nem tudom, hogy a jogosultságokra hogyan reagál.

    [ Szerkesztve ]

    Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Új hozzászólás Aktív témák