Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mdk01

    addikt

    válasz Zol205 #64819 üzenetére

    Melyik típust vetted, mert nekem alkatrészeire hullott egyszer egy praktikeres ilyesmi ajtó.
    Azért csak egyszer, mert egyszer vettünk.

    Egyébként bármivel le lehet kenni, kérdés mit szeretnél elérni, szín, felület területén. Mindennek van előnye hátránya, de egy biztos meg kell csiszolni mindegyik ajtót rendesen, mert azt biztos nem csinálták meg gyárban azért tudják eladható áron adni. Ha nem csiszolod meg szép simára, bármit kensz rá xar lesz a végeredmény.

    [ Szerkesztve ]

  • T J

    tag

    válasz Zol205 #64837 üzenetére

    A vastag lazúr, az általában kültéri vizes lakkot szokott jelenteni (néha lakkbenzinest). Ez puhább és rugalmasabb mint a beltéri lakk. Ha kültéri, akkor az alapozója valami gombaölős, nagyon kis szárazanyagtartalmú lötyi lehet, amivel nem lennél előrébb.
    Ha ez beltérre lesz, akkor ami neked kell az nagy szárazanyagtartalmú (>30%) színtelen töltő alapozó.
    Fel tudod hordani szórással?

  • tfe

    tag

    válasz Zol205 #64837 üzenetére

    Részemről milesit láttam már közelről (ó cucc), és remmers-t használok, ha nagyritkán lazúrozni kell, abból is a GW310-et, ami vízbázisú.

    Rettenet gyorsan szárad, szóval ha megfolyik, akkor valamit csinálni kell, különben úgy marad. Mechanikai védelmet nem nagyon ad a fának (ahogy egyetlen vékonylazúr sem), viszont baromi ellenálló, 3 éve kentem le vele a gyerekek játszóházát, nagyjából pont olyan mint akkor, pedig direkt napon van. Víz ellen is baromi jól véd. Ha engem kérdezel, akkor szerintem az egyik legjobb vékonylazúr. (ha nem a legjobb)

    Hauch Tominak van egy videója (vagy volt, fene tudja, hogy ez is áldozatul esett-e a nagy youtube hack-nek), ahogy teddy hengerrel hordja fel a remmers HK-Lasur-t (ez az oldószeres vékonylazúr verzió), azzal könnyebb egyenletes felületet csinálni.

    Viszont ha ez az ajtó beltéri, akkor elengedném a lazúrt, az kültérre van kitalálva, szinte biztosan valami olajat kennék rá, azzal sokkal egyszerűbb dolgozni hobbi körülmények között és egyenletesebb, szebb felületet lehet elérni. Ebből is van sokféle, a gyors kikeményedés miatt a Rubio 2C-t szeretem a leginkább.

    Egyébként egészen vad színskála van a remmersnél és a rubio-nál is. Egyik előtt sem kell alapozni, csak jól előkészíteni a felületet (többlépcsős csiszolás + tisztítás)

  • T J

    tag

    válasz Zol205 #64856 üzenetére

    Két opciót mondanék, és megpróbálom mindkettő előnyét, hátrányát összefoglalni.
    A színezett lakkot nem javaslom, mert a rétegvastagsággal együtt változik a szín is (ahogy a megfolyásnál tapasztaltad), és ha karcolódik, nehezebb javítani mintha csak színtelen lakk karcolódott volna.

    1. Oldószees pác és beltéri 2k PU színtelen alapozó és fedőlakk.
    Előny:
    - megspórolod a vizezés munkafázist és az az utáni finom csiszolást, kevésbé szőrösödik és nem dagadnak ki az esetleges benyomódások.
    - Keményebb; vegyszereknek, izzadságnak ellenállóbb felület mint vizes lakkal.
    Hátrány:
    - Jól szellőző, vagy elszívásos fújókamra kell, mert nagyon büdös, és nem árt valami aktív szenes gázálarc friss betéttel.
    - Amennyivel olcsóbb a lakk, elmegy a szén-betét és a hígítók árára.
    - környezetre, egészségre káros oldószer
    - csak fújással lehet szépen felhordani

    2. Vizes pác és beltéri vizes színtelen alapozó és fedőlakk.
    Előny:
    - nem kell aktív szénszűrő, elég az álarcra porszűrőt tenni, de ha jól szellőző helyen csinálod, és kicsi a köd, akkor még egy műtős maszk vagy sál is elég lehet. De ha nincs lakköd, akkor nem is kell védőfelszerelés, mert a hígítója (víz) nem mérgező. Nem büdös, kevésbé szennyező.
    - könnyebb javítani a karcokat
    Hátrány:
    - sérülékenyebb mint a PU, izzadsáágtól fogdosástól bebarnulhat, megpuhulhat idővel. De ha nagy és kényelmes fémfogantyúkat teszel rá, és megszoktatod a családot hogy a fogantyúkat fogdossák, akkor ilyen gondod nem lesz.
    - valószínűleg kelleni fog egy elő-vizezés + száradás utáni finom csiszolás munkafázis, hogy ne a pác húzza fel a szálakat. Azért csak valószínűleg, mert nem látom az ajtódat. Lehet hogy olyan éles szerszámmal marták/ gyalulták, hogy nincs semmi benyomódás, és akkor nincs szükség vizezésre. Kell egy próbát csinálni valamelyik ajtó hátulján, és meglátod feldagad-e. Ha igen, akkor ne spórold le az elővizezést, mert olyan magas dudorok/ szőrösség lehet, amit az alapozó rétegvastagsága nem fed el.
    - nem muszáj, de ajánlott fújni ezt is. A pácot azért mert így homogénebbre lehet, az alapozót azért mert ecsettel elkennéd a pácolást, és ha már úgyis benne vagy, akkor a fedőzés is szebb és gyorsabb így.

    Vizes beltéri alapozó: milesi HAC6,
    fedő: milesi HPC33 (fényességtől függően más lehet a szám)
    pácot is onnan javasolnám, mert sok mintájuk van már kikeverve, amiből kölcsön is adnak (kaucióért), hogy otthon megnézegesd a saját fényviszonyaid között.

    Oldószeres jó lehet máshonnan is, pl golda, renners, ha milesi messze van.

    Mielőtt bármit vennél, csekkold le hogy nincs-e előkezelve valami olajjal, mert akkor storno minden amit írtam, és csak olajjal/ viasszal fejezheted be.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák