Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Speciali

    tag

    válasz thyeby #9883 üzenetére

    A Rotexel lehet polírozni, egy két hete be is mutattam a munkát, amit azzal csináltam. Amiért akarok egy konkrétan polírozó gépet, mert a Rotex fordulatszám tartománya maximálisan 660, és egy kicsit ez kevés. Meg lehet vele csinálni a munkát, csak lassabban.
    Tehát csak a befejező polírozáshoz kellene.
    Igazából egy polírozó gép egyszerű mint az ék. Forog, és állítható. Ha ezt tudja stabilan, akkor nem érdekel, mi van rá írva. A munka végeredménye sokkal nagyobb részt múlik a használóján, és a hozzá felhasznált szivacsokon, pasztákon, mint magán a gépen. Egy gyalugépre ez már nem mondható el, ott fontosabb, a pontos működés.Tehát nem jó összehasonlítani egy polír gépet egy egyéb , nem polír géppel, mert egészen mások az elvárások.

    Van Lidl-s porszívóm, csiszoláshoz használom. Eddig nagyon bevált, pedig nincs kímélve, és én elég sokat csiszolok, ha nekiállok órákat is megy egy nap.
    Van még egy Aldis körfűrészem, az árát ez is megérte, de erről már nincs annyira jó véleményem.
    És a harmadik fontos gépem, ami szintén barkács kategória, az a Einhell kompresszor, ami ha ipari lenne, akkor is kicsi lenne, mert csak 25 literes, és fújáshoz ez elég kevés, mivel szinte megállás nélkül megy olyankor, de ezzel sincs semmi baj, már 3 éves.

    Tehát vannak nagyon bevált, és kevésbé bevált barkács gépeim. Mindig úgy vásárolok, hogy mérlegelek, az árát melyik hozza meg jobban, és épp mennyi keret van rá. Ha folyamatos, nagy munkám van valamire, akkor meg szoktam venni hozzá a legjobb gépet. Most azonban nem ez a helyzet.
    Ha majd ez lesz, akkor lesz hozzá ipari gép is. Most azonban egy százezres Bosch, vagy Makita polírozóban csak állna a pénzem.
    A kispolszkimat a Rotexel is ki tudom polírozni,:) nem viszem fényezőhöz, és nem is emiatt kellene a gép.

    (Dolgoztam egy német manufaktúrában, ott tanultam, hogy nem mindig a márkás gép az olcsóbb.
    Valóban, a márkás gép általában drágább. :)

    Ha nagyon melegedne, akkor leégetem hamar, aztán veszek az árán túrórudit. :)

    Ja, a gyári feltétek azok valószínűleg valóban kukázhatóak. Na itt már sokkal jobban számít, milyen kategóriát teszünk fel. A szivacsok fogyóeszközök, tehát azt mindenképp cseréli az ember. És van olyan szivacs, ami egy műanyag tányéron van rajta, és menettel kapcsolódik a tengelyre, de ez is eldobható kivitel, mint a nyeles borotva. Tehát nem butaság, cserélni azt, amit mindenképp cserélni kell egy ipari gépen is.

    Na de kösz hogy elmondtátok a véleményeteket, majd elmegyek vasárnap reggel, és készbe veszem a cuccot. Ha nem lesz szimpatikus, akkor nem veszek.

    Megkérdeztem egy fényező topicban is, ott egy vélemény van róla eddig, és azt írta az illető, valszeg vesz ő is egyet, az Einhell mellé.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák