Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Speciali

    tag

    válasz jimy_l #9519 üzenetére

    a legnagyobb 10x50-es, 5 cm hosszú, 10 mm vastag, és kb 20 mm széles. A lista ára 45 Ft/db körül van, én 32 ft körül veszem számlával. Igen, drága.
    A lamello és a köldökcsap pár Ft-os árához képest mindenképp. De nem érdemes egy lapon említeni ezekkel.
    Van aki saját maga gyártja, én inkább megveszem a gyárit, mert az jobb. De egyébként is, ha elhasználok egy zacskó dominót, akkor az a pár ezer Ft csak csepp a tengerben, amibe az került.
    Haver pár éve vett egy Dominot, én hülyeségnek és pocsékolásnak tartottam. Tehát ismerem a "másik oldal" véleményét is.
    Ez egy olyan profi gép, amit nyugodt szívvel ajánlhatok hobbizásra is, ha meg tudja valaki fizetni, mert nem szükséges nagy gyakorlat és odafigyelés a használatához, és nem is balesetveszélyes.

    Na bazz, reklámozom itt a Festot, és nem is kapok érte semmit. Ja de, kaptam egy systainert ingyé, igaz, nem az ingyenreklámért. :)

  • thyeby

    őstag

    válasz jimy_l #9519 üzenetére

    "érdekel mennyi be kerül, és mekkorák ezek a dominók."

    A gyári valóban drága. Azonban vagyok olyan szerencsés, h amúgy is javarészt bükkel dolgozok, így egyszerűen le tudom gyártani magamnak. Mi több, hulladék anyagból, így nekem gyakorlatilag ingyen van. Egy délután készítek két diszperzites vödörnyit, az nekem sokáig elég.
    Már felajánlottam itt a fórumon, hogy van jó banánosdoboznyi 8-as és 10es Már gyalult apró hulladékom, amiből tovább már egyszerű kiszedni a dominókat. Ingyen adom, még nem jelentkezett érte senki. Ebből azért kicsit lassabban lehet elkészíteni, mert apróka darabok, amikből 1, max 2 db tipli telik ki. Viszont ingyen van.
    A méretek sokfélék. Van 5 vastagság. 4,5,6,8,10. Mindből van háromféle szélesség, tehát szor három, az 15. A leggyakrabb hosszúság 5 cm, ritkábban 4 cm Így már 30 féle méret van. Azonban hosszúságot sokfélét lehet variálni. A gép fúr 12,15,20,25,28 mm mélyet. (ha jól emlékszem) Leghosszabb tipli tehát 56 mm lehet. Ezt aztán variálhatod, kombinálhatod, permutálhatod, szóval sokszornyóc az nyócvannyóc.
    Trükkökkel a szélességen is lehet tovább variálni, ha melléfúrsz, de én ezt nem szoktam, mert a domino legfőbb előnye, hogy piszokgyorsan lehet vele építkezni. Érzékeltetésképpen: Egy hokedli elkészítése gyalulással együtt sem több fél óránál. De ha száz stoki kellene egyszerre, talán 10 perc alá esne az egy db-ra eső gyártásidő. Ezt semmi más gép (kivétel CNC, bocsi Balázs!) nemigen tudná hozni.
    Szerintem aki dolgozhatott már egyszer is ilyen géppel, nem az árát fogja sokallni, hanem a gép szükségét fogja érezni. Amíg egy profi Felder hosszlyukfúróval ekészül egy hosszlyuk, addig a Domino már a harmadikat fúrja talán.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák