Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz fattyu666 #8380 üzenetére

    "Két napja marok velük egyfolytában és nem zsibbad a karom"

    Akkor ne kérjél Te senkitől véleményt. A késeid prímák! Örülj neki, mint majom a farkának!
    (A rossz késtől nem a karod zsibbad egyébként, hanem az ujjaidnak a vége. Nem két nap, hanem két óra után. A karod attól zsibbadna, ha a falhoz túl közel állva reiszolnál.)

    Több fa van, mint asztalos!

  • Soká

    senior tag

    válasz fattyu666 #8380 üzenetére

    fattyu,
    na, akkor nem csak én ugrottam bele ebbe a vásárba. További teszteket meg ne várj, a teszt csak pótcselekvés a használat helyett :) Te mondd el inkább, hogy melyik készletet vetted meg és konkrétan melyik marót használtad?
    Igaz, hogy nekem van ilyen-olyan maróm, de sosem dolgoztam úgy velük, hogy gyors egymásutánban, a különbségre figyelve, és az esetleges eltérések nem voltak akkorák, hogy érzékeltem volna őket egyértelműen. De én legfeljebb az unimaxos maróimról tudok véleményt mondani a CMT/Dimar ellenében, azok meg nálam jól szerepeltek.
    Ezek az újak egy fokkal kétségesebbek, de ha Te már használod őket és nincs különösebb bajod velük, akkor rendben van a dolog.

    bbchris,
    talán elkerülte a figyelmed, linkeltem azt a kínai gyárat, ahol készülnek ezek a marók, szóval a CMT-hez nincs közük, csak a színük azonos, de az nagyon :) Egyébként ezeken a kínaikon elég vacakul tapad a festék, talán nem zsírtalanították rendesen, a széleken itt-ott körömmel le lehet kapargatni...
    "ha nem üt akkor semmi gond nincs vele és nem is lesz ."
    Egyetértünk, azzal a kiegészítéssel, hogy az ütésnek is különféle mértéke lehet. Nyilván a tizedesjel utáni nullák számától függ, vagyis a mérés pontosságától, hogy mit nevezünk ütésnek. :) a gyakorlatban meg amit hallunk és érzékelünk. Ez a kínai biztos, hogy üt valamelyest, mert mértem 1-2tizedes eltérést, de ha jól emlékszem a múltkori alkalommal a CMT-nél is találtam kicsi eltérést, de talán kisebbet. Minden esetre én is úgy gondolom, ezek a CNC-n készülő alkatrészek olyan nagyon durva eltéréseket talán nem produkálnak. Az anyaghasználatban már sokkal nagyobb "aknák" lehetnek, de Kína akármilyen komenista ország is, azon már ők is túl vannak, hogy csak az ötéves terv számítson, az ne, hogy a dolog használható-e egyáltalán. Tegnap este azon gondolkodtam, hogy egy ilyen kínai üzemben, ahol ekkora választékot gyártanak, vajon ki is a célközönség, és arra jutottam, hogy nem csupán barkácsolgatóknak dolgoznak, hanem úgy általában a világ azon a felén dolgozó kisiparosoknak, akik nem tudják megfizetni a CMT/Dimar/Freud/stb. amúgy kissé irreális árait. Szóval ezekkel a szerszámokkal kell tudni dolgozni, ha nem is tökéletes módon és kényelemmel, különben eladhatatlan lesz. Oké, én beugrottam, vettem egyet, ha pórul járok többet feléjük se nézek. és ha ezt még le is írom a neten, akkor talán azok sem vesznek, akik egyébként szándékoznának. Szóval az az idő részben már elmúlt, amire még én is emlékszem, hogy mindegy mi készül, csak papíron legyen meg, a többinek nincs következménye. De, hogy rögtön árnyaljam/cáfoljam magamat a múltkor vettem az OBIban olyan menetmetsző készletet, amit jobb lett volna ha csokipapírba csomagolnak és elszopogatom inkább... nem tudom, valaki is komolyan gondolta azt, hogy azzal menetet lehet fúrni zamaknál keményebb anyagba? - leszámítva engem, amikor megvettem :)

Új hozzászólás Aktív témák