Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Speciali

    tag

    válasz thyeby #8335 üzenetére

    Nekem kicsit képzavar, hogy hajtóműves gép. Szerintem minden gépnek van hajtóműve, amin keresztül a motor átadja az erőt a szerszámnak. Olyan ez, mint ha azt mondanák a vízre, hogy hidrogén van benne, woáá! :-)
    Szóval nem tudom. De talán azt értik ezen a market-ingesek, hogy nem a hagyományos elrendezésű exc. csiszoló gép, hanem mint egy flex, és ez nekik a hajtómű.
    De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy kétféle mozgásra képes a gép. Egyik kapcsoló állásban normál excenter csiszoló mozgást végez.
    Másik állásban (van rajta egy mechanikus kapcsoló váltó vagy mifene) meg a szokásos excentrikus mozgáson kívűl forog is a tányér. De nem úgy mint az exc. gépnél, ahol akár le is lehet fogni a tányért.Ilyenkor kényszermozgatva forog a tányér, és zabálja az anyagot. Annyira, hogy mióta megvan a Rotex, azóta a szalagcsiszoló nem volt elővéve.

    Vagyis ez egy olyan flex, ami excentrikus mozgást is végez a forgás közben. Vásárlás előtt azt gondoltam, van nekem flexem, rakok rá egy csisz. tányért, azt jónapot, megspórolok egy kalap pénzt. De sajna a flexet így használva rettenet felületi minőséget lehet produkálni. Az az excentrikus mozgás küszöböli ki, hogy forgás közben ne legyen kagylós beverődés a tányér szélétől.

    Igen, egyrészt akkor van előnyben a Rotex, ha sok anyagot kell szép felületet hagyva lekoptatni. És az asztalos munka többnyire ilyen. Másrészt polírozni is jó vele, az excenrtikus mozgás itt is kiköszöböli a kagylósodást.Normál excenter csiszoláshoz csak ritkán használom, mert a nagy motor erőt ilyenkor nem lehet igazán kihasználni, és jobban szeretek egy könnyebb géppel dolgozni, ha van rá mód.
    Hasznos tulajdonsága a gépnek még, hogy szegély mellett is bátran lehet vele csiszolni, ha ráteszünk egy ütközőt. Ezáltal nem veri össze a tányér az anyagot.
    Van a Makitának és a Boschnak is ilyen gépe.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák