Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Márton111 #8306 üzenetére

    "Na most már valamit magadról írj, te mit tudsz"

    Gondolom, ez Specialinak szólt, nem nekem.

    Több fa van, mint asztalos!

  • Speciali

    tag

    válasz Márton111 #8306 üzenetére

    ez a Merci dolog szerintem demagógia. Nagyon irigy nép a magyar...És félreértés ne essék, sajnos én is beleesek ebbe a hibába. De nem mások javait kell irigyelni, hanem neki kell állni vállalkozni, és nekünk is lesz "Mercink".
    Az alkalmazott azért van, hogy hasznot hajtson a cégnek.Bármennyire is fáj, de ez van.Amíg alkalmazott voltam, bennem is fortyogott némi "harag", amikor a főnökeim csili vili dolgait láttam. Azt hiszem, ez mindenkiben megvan, emberek vagyunk. De ettől ez még nem visz bennünket előre, sőt inkább hátra.
    De sajnos, nagyon sok főnöknek nem hogy Mercije nincs, hanem a cég bezárása és nem bezárása között táncol.
    Aki viszont jól vezet egy céget, és telik neki jó kocsira meg miegymásra, attól nem kell irigyelni.
    Volt olyan főnököm, aki tényleg nagyon tapló paraszt volt, otthagytam.Igaz, utána egy évig munkanélküli segélyből tengődtem, de mégis jó döntés volt.

    Ha nekem szólt, hogy írhatnék magamról, meg mi fontos nekem, akkor azt hiszem részben már válaszoltam rá. Összefoglalva: nekem az fontos, amit én csinálok. És azt örömmel tudjam csinálni, és akinek csinálom, az is örömmel fogadja a munkámat, és ha később találkozunk, akkor se kelljen semmiért sem szégyenkeznem. Ez a legfontosabb.
    Hogy mit is csinálok, arról meg szóljanak a képek:

    http://picasaweb.google.com/bocsatibor/Munkaimbol#

    Még annyit, hogy akit elriasztana a drága géppark, az a legjobb, ha meg sem keres. Na ez most hű de nagyképűen hangzik, de nem az. Mert nem lesz drágább a munkám azért, mert drága géppel végzem. Az csak nekem jó, ha kevésbé fáradok el a jobb minőségű géppel, és hamarabb készen van a munka.
    Amúgy meg az asztalos az olyan, hogy először árajánlatot kérnek tőle, és a gépparkját nem látták még, legfeljebb a máshol elvégzett munkáját.És ha megfelelt az ár, akkor megrendelik a munkát. Csak ezután láthatják a gépeket a beszereléskor. Akkor meg már tök mindegy.
    Végsősoron meg igen, a megrendelőnek kell kifizetnie az összes gépem, berendezésem, benzin és bármilyen költségem.Aki pénzért dolgozik, és nem szívességből, az mind így csinálja. másképp nem lehet.Csak ezt el lehet ferdíteni úgy is, hogy a rohadék az én konyhabútorom árából vett egy kéccázezres gépet.

    Van egy kedvenc mondásom: dolgoztam ingyen is, de nem érte meg.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák